Kravaře byly pro Krnovské prvním soupeřem, který hraje vyšší soutěž, než oni sami. „Potkal nás první protivník, který nás hodně prověřil i v obranné fázi. V předcházejících zápasech jsme si natrénovali především útok," povídal kouč Krnova René Vojtěšek.

Utkání mělo od počátku vyrovnaný průběh. A byli to Krnováci, kteří mohli jít do vedení. Vytvořili si čtyři velice slibné šance, některé dokonce stoprocentní. „Místy jsme měli i více ze hry. S naší hrou v prvním poločase musím být spokojený. Kluci předváděli kvalitní hru jak dopředu, tak i dozadu. Škoda těch neproměněných šancí," uvedl Vojtěšek a pokračoval: „Samozřejmě ještě to není stoprocentní, ale jdeme malými krůčky kupředu."

V úvodu druhé půle si vytvořili převahu domácí, ale jako první udeřil Krnov. Po standardní situaci Ondřeje Bartoníčka se nohou trefil obránce Jan Zelník a hosté vedli.

Pak si ale vybral slabší chvilku gólman Taras Furtchak. „Měl vykopnout míč z šestnáctky, ale bál se, že trefí přibíhajícího soupeře. Tak udělal kličku a ten hráč mu míč bohužel sebral a vyrovnal," popisoval situaci kolem vyrovnávací branky Kravař René Vojtěšek.

I tak byl ale nový krnovský lodivod nadmíru spokojený. „Mám z toho utkání velice dobrý pocit. Myslím, že i kluci cítili, že to, co děláme, má smysl," usmíval se Vojtěšek.

Trenér ještě neměl k dispozici trojici zraněných, Daniela Biskupa, Adama Ondru a Tomáše Hudského. „U Dana s Adamem je to otázka dnů, kdy se zapojí, teď jsme ještě nechtěli riskovat obnovení zranění. U Tomáše se uvidí dneska," upřesnil trenér FK Krnov.

V sobotu se Krnováci představí zase doma, od 10.00 hrají na umělce s Chlebičovem.

FK Kravaře - FK Krnov 1:1 (0:0)
Branka Krnova: Zelník
FK Krnov: Petr (46. Furtchak) - Zelník, Daříček, Kozák, Dvořák (46. Štěpán Ondra) - Bartoníček, Klament Lalák, Pobucký, Mitura (46. Vavrečka) - Šrajer. Trenéři: René Vojtěšek, Petr Hrdlička