Bohatá nadílka sice zastihla domácí klub s předstihem, ale odhrnovat se nemuselo, protože hostující mužstvo do Krnova vůbec nepřijelo. Atraktivní duel s divizním soupeřem tak nakonec nenabyl reálných kontur.

„Zápas se neuskutečnil kvůli počasí, hosté se vraceli ze soustředění a měli obavy z možného zranění,“ vysvětlil trenér Antonín Hudský. Letos je to už podruhé, co tvrdá zima zmařila přípravný zápas krnovských fotbalistů. Lednové utkání s rýmařovskou Jiskrou se sice ještě uskutečnilo, ale spíše než opravdový fotbal připomínala okresní exhibice jeho parodii. „Tento výpadek kompenzovat nebudeme, pokračujeme dál v přípravě,“ prozradil Hudský.

Krnov má za sebou už polovinu zimního drilu na jarní část sezony, s přípravou začal počátkem ledna. „Trénujeme třikrát týdně, každou sobotu máme utkání. Příští víkend hrajeme s vedoucím týmem 1.A třídy Hradcem nad Moravicí,“ doplnil.

Krnovskému kouči dělá radost jak zodpovědná docházka, tak tréninková morálka. K dispozici má prakticky kompletní kádr včetně navrátilce Heinricha. „Zatím jsem spokojený. Celý leden jsme pracovali hlavně na fyzické kondici, v únoru už přecházíme na práci s míčem, dynamiku a rychlost,“ pokračoval Antonín Hudský. „Pokud počasí dovolí, chceme se více věnovat průpravným hrám a nácviku herních situací,“ dodal.

Těžkou hlavu má krnovský trenér z příchodu Miroslava Daříčka a Bartoníčka. Oba hráči v současnosti patří Albrechticím, ale Hudský už dříve avizoval, že má o ně velký zájem. Především Daříček se v průběhu zimní přípravy vyprofiloval v nejpilnějšího střelce a dal už čtyři branky. Pro nepříliš činnou ofenzívu, která se navíc musí vyrovnat s odchodem kanonýra Ladislava Klementa, může být klíčovým hráčem.

„O oba mám eminentní zájem jak já, tak hráči. Chtěl bych tento transfer s manažerem Murou uzavřít do konce února,“ řekl Hudský.