Hosté měli raketový nástup, po chybě domácí obrany se trefil už ve druhé minutě Liška, 0:1. Krnovští se nemohli dostat do tempa, navíc kazili jednu přihrávku za druhou. Také proto byli po čtvrthodině potrestáni druhou brankou, krajní bek Kozel proběhl až před Furčáka a nedal mu šanci, 0:2.

Pak ale nastal zlom. Krnov začal hrát aktivně, neztrácel tolik míčů a tlačil se dopředu. Ve třicáté minutě se míč poté, co hosté odvrátili roh, vrátil k Adamu Ondrovi. Ten nacentroval do vápna, kde si balon zpracoval Bartoníček a propálil brankáře, 1:2.

To byl pro Krnováky ten pravý impulz. Ofenzivě pomohl i Zelník, který přišel na hřiště za Šimčíka. Pět minut před poločasem pronikl do šestnáctky Pusté Polomi Daříček, v souboji s obráncem došlo ke kontaktu a domácí hráč upadl. Sudí hned ukázal na penaltu. Tu Klement bezpečně proměnil, 2:2.

Po první půli, která byla plná nepřesností, přinesla druhá polovina obrat. Krnovští zjistili, že s Pustou Polomí můžou hrát a vrhli se na soupeře jako hladoví vlci. Po několika náznacích udeřilo ve čtyřiašedesáté minutě. Furčák chytil standardní situaci hostí, vykopl míč až na hranici pokutového území soupeře, kde jej Zelník sklepl do běhu Bačovskému. Ten už si před brankářem věděl rady, 3:2.

O deset minut později Krnov obléhal branku protivníka. Adam Ondra nacentroval, Zelník se vrhl po míči rybičkou a hlavou jej dostal do sítě, 4:2. Střelec bohužel narazil hlavou do tyče a musel střídat.

Hned za několik minut využili Polomští nekoncentrovanosti obrany domácích. Ta neodkopla míč, a tak se Krayzel z otočky opřel do míče a ten přeplachtil Furčáka, 4:3. To Krnov ale nezastavilo, ba naopak. Deset minut před koncem se po rohovém kopu nejlépe ve vápně zorientoval Bačovský a hlavičkou poslal míč pod břevno, 5:3.

V osmdesáté třetí minutě ukázal Adam Ondra svůj fyzický fond. V rychlosti proletěl s míčem kolem tří bránících soupeřů a z osmnácti metrů trefil přesně k tyči, 6:3. Střelecký účet pak uzavřel několik sekund před koncem Dankovič. Naběhl si na přihrávku za obranu, přehodil brankáře a dorazil balon do sítě, 7:3.

Krnovský tým, který se v posledních utkáních trápil v koncovce, uštědřil Pusté Polomi sedmigólový debakl a snad si už našel svoje střelce.

FK Krnov – SC Pustá Polom 7:3 (2:2)
Branky: 30. Bartoníček, 41. Klement, 64. Bačovský, 75. Zelník, 80. Bačovský, 83. Adam Ondra, 90. Dankovič – 2. Liška, 15. Kozel, 78. Krayzel
FK Krnov: Furčák – Dvořák, Biskup, Kozák, Daříček – Bartoníček, Dankovič – Šimčík (34. Zelník, 78. Šmíd), Adam Ondra, Klement (73. Uherek) – Bačovský (84. Havlíček). Trenér: Petr Hrdlička.

Petr Hrdlička: Konečně máme střelce

Kouč Krnova Petr Hrdlička se po utkání usmíval, jak by ne, jeho tým ukázal, že umí hrát ofenzivní fotbal, a konečně se i rozstřílel.

Zkuste zhodnotit utkání proti Pusté Polomi.

Takový zápas se hodnotí velice dobře. Sice jsme brzy prohrávali 0:2, po našich zbytečných chybách, ale dokázali jsme vývoj otočit, a pak kluci ukázali svoji sílu.

Co bylo s týmem na začátku utkání? Dostali jste góly hned ve druhé a pak v patnácté minutě a vypadalo to, že tým dneska vstal špatnou nohou, nic se nedařilo.

Nezachytili jsme ten počátek. Z naší strany to byl strašně vlažný výkon, i když jsme se na to utkání připravovali a upozorňovali kluky, že nesmí nic podcenit. Jenomže jsme úvod totálně zaspali a byly z toho dva góly v naší síti.

Jak důležité bylo, že se povedlo do poločasu vyrovnat?

Tak to je vždycky hodně důležité, když se tým takhle oklepe. I kdyby to bylo v půli 1:2, tak se nám už lépe hraje. Nám se povedlo dokonce vyrovnat a druhý poločas jsme mohli začínat od nuly. Navíc tím vyrovnáním jsme byli na koni a na soupeře padla deka.

Byli jsme psychicky nahoře a to bylo vidět pak na hřišti. Druhou půlku jsme vyhráli 5:1. Kluci si vzali k srdci, co jsme jim říkali v kabině o přestávce. Začali jsme hrát svoji hru a konečně jsme se rozstříleli.

Jan Zelník začínal na lavičce a do zápasu se dostal až v průběhu, to byl záměr?

Ano, to byl taktický tah, protože Jirka Bačovský nebyl stoprocentně fit, má problémy s patou. Obstříkli jsme mu to a riskli jeho nasazení. Odehrál hodně kvalitní zápas, dal dva góly. Původně jsem počítal, že Jirka půjde dříve dolů a místo něho nastoupí právě Honza.

Po vstřelení čtvrté branky se Zelník zranil a musel střídat, víte, co s ním je?

Asi jak skákal, tak trefil hlavou tyčku, takže má nejspíše lehký otřes mozku, motala se mu hlava, proto střídal.

Myslíte, že tohle vysoké vítězství může tým nakopnout, protože v posledních utkáních se zase až tak nedařilo?

Možná to byl výsledek té naší neschopnosti dát gól v minulých zápasech. Dneska se to utrhlo a nastříleli jsme jich sedm. Pořád jsme hledali nějakého střelce, ale teď jsme se ujistili, že pokud hrajeme to, co nám jde, když hrajeme naši hru, tak se střelci najdou, a je jich rovnou několik.