FK KRNOV – FC DOLNÍ BENEŠOV 1:5 (1:0)

Domácí celek chtěl napravit dojem z minulého kola a dokázat, že utkání ve Frýdku-Místku bylo jen ojedinělým klopýtnutím. Od počátku zápasu se Krnovským dařilo. Skoro čtyři stovky diváků se na tribunách rozhodně nenudily. Oba soupeři předváděli kombinační a hlavně ofenzivní fotbal. Kouč Krnova Antonín Hudský udělal v sestavě dvě změny, nechal sedět dva zkušené fotbalisty, Zelníka s Klementem, naopak s kolenem laborující Tomáš Šupák na hřiště vyběhl. Nastoupil i uzdravený Tomáš Hudský.

Po osmi minutách zahrozili hosté, před brankářem Petrem se objevil nekrytý Adamík, ale domácí gólman zachránil. I Krnovští se snažili o útočné akce, vždy to však pokazila nepřesná přihrávka. Ve dvacáté minutě však stadion vybuchl nadšením. Nepovedený centr vypadl nejistému Juchelkovi z rukou a skončil v autu. Po rohovém kopu došlo k závaru, ale Dolnobenešovští odvrátili opět na roh. Bartoníček poslal míč od praporku přímo do branky, gólman Juchelka míč nedůrazně vyrazil a vedle stojící Kaštovský jej dostal do sítě – 1:0.

Sedm minut před poločasem mohlo být v Krnově ještě veseleji. Kapitán Bartoníček poslal z vlastní poloviny čtyřicetimetrový křižný pas na rozběhnutého Adama Ondru. Ten se dostal až do šestnáctky a obstřelil vyběhnuvšího brankáře. Bohužel jeho střelu zastavila tyč. Za pár vteřin hlavičkoval po centru Hudského Krčmařík, Juchelka s obtížemi zlikvidoval. Krnované se ale zmocnili balonu a sám před Juchelkou se ocitl Šupák. Bohužel trefi l jen nohy gólmana. V poslední minutě první půle mohl Dolní Benešov vyrovnat. Po rohovém kopu se do hlavičky opřel Majewski, ale gólman Petr výborně vyrazil.

I po přestávce se domácí snažili hrát aktivně, ale Dolnobenešovští jako by zařadili vyšší rychlost. Krnovští hráči špatně obsazovali protihráče a z toho se začaly rodit šance před svatyní domácích. Naopak hosté poctivě bránili na vlastní polovině a vyráželi ke smrtícím brejkům. Přišla sedmapadesátá minuta a během sto dvaceti vteřin bylo po zápase. Krnovští přistoupili k protivníkům laxně ve středu hřiště. Knopp udělal kličku a mezi beky našel naběhnutého Labudu, který už neměl problém prostřelit Petra – 1:1. Po rozehrání ze středu hřiště přišla další ztráta míče. Hostující Moc utekl podél autové čáry, jeho přízemní centr dva hráči pustili a Adamík byl zcela sám – 1:2.

Krnovskou hru ovládl chaos. Trošku oživení vnesl na hřiště střídající Klement, který se snažil rozpohybovat ofenzivu. Po jeho centrech dvakrát hlavou minul Šupák. Jenže směrem dozadu Krnov hořel. V sedmdesáté minutě si za obranu naběhl opět Adamík, obešel Petra a mezi nohama vracejícího se Daříčka zvýšil – 1:3. Krnov se stále snažil. Znovu sám před brankářem se objevil Šupák, ale nebylo mu přáno skórovat. Dělovka Klementa zase mířila přesně doprostřed branky, do náruče Juchelky. A tak tu byl znovu devatenáctiletý střelec Adamík. Čtvrt hodiny před koncem si naběhl mezi obránce, přehodil Petra, ale míč zastavila tyč. Adamík však balon doběhl, dorazil do branky a zkompletoval čistý hattrick – 1:4. Aby toho nebylo málo, dvě minuty do závěrečného hvizdu ještě hrdina zápasu Adamík vyslal na zteč spoluhráče Radka, který udělal Petrovi blafák a uzavřel skóre –1:5.

„Nechápu, co se stalo. V první půlce jsme hráli výborný fotbal. Vytvořili jsme si šance, ale vedení jsme zase nepojistili. Ve druhém poločase stačilo několik minut a byl konec. Byli jsme u všeho pozdě, nedůrazní v soubojích. Hosté po zásluze vyhráli," komentoval krátce nepovedené utkání zklamaný krnovský trenér Antonín Hudský.

Branky: 20. Kaštovský – 59., 70., 75. Adamík, 57. Labuda, 88. Radek

Sestava FK Krnov: Petr – Mitura, Daříček (74. Zelník), Biskup, Dvořák – Kaštovský, Bartoníček, Hudský, Adam Ondra (62. Klement) – Krčmařík (77. Vavrečka), Šupák. Trenér: Antonín Hudský

Sestava Dolního Benešova: David Juchelka – Reichel, Moravec, Spruch, Majewski – Rozsíval (53. Moc), Michal Juchelka, Knopp, Tchuř (46. Labuda) – Adamík, Haas (81. Radek). Trenér: Dušan Christoph.