Po vydařeném středečním zápase s Jakubčovicemi pokračovali krnovští fotbalisté v soutěží krajského přeboru utkáním na hřišti Háje ve Slezsku. V průběhu sobotního duelu je ale dále provázela střelecká nemohoucnost a hosté nakonec odešli poraženi po výsledku 0:3.

Krnovské trápí i přes poměrně dobrý herní projev zejména koncová fáze a v posledních čtyřech mistrovských zápasech nedokázali ani jednou skórovat. Na hřišti Háje ve Slezsku chtěli tuto skutečnost Krnovští změnit a samotné utkání nastartovali aktivně. Domácí si byli vědomi své situace a v utkání proti Krnovu si nemohli dovolit ztrátu.

Na hrací ploše se hrál vyrovnaný a bojovný fotbal se šancemi před oběma brankáři. Hosté působili fotbalověji a měli míč častěji na svých kopačkách. Háj ve Slezsku byl za bojovný vstup do zápasu odměněn rychlým gólem v síti Krnova a pro další průběh si vytvořil dobrou pozici. Hosté byli po inkasovaném gólu aktivnější, ale v průběhu zápasu je brzdil i rozhodčí svými spornými výroky.

Sabo se domáhal penalty marně

Jeden z nich přišel v polovině prvního poločasu, kdy nechal za svými zády domácí obránce hostující Sabo a v pokutovém území Háje ve Slezsku byl ve vyložené gólové příležitosti faulován. Píšťalka sudího ale zůstala němá a hra pokračovala dále. Krnov byl stále nebezpečnější a vyrovnat mohl v závěru první půle, štěstí však nepřálo.

Domácí bojovali o vítězství i od začátku druhé půle. Hosté byli iniciativnější a pokračovali v aktivním fotbale. Ten ale končil před velkým vápnem Háje ve Slezsku, nebo nepřesnou a nedůraznou finální fází. Domácí hosty ztrestali a po nedůrazu v krnovské defenzivě přidali druhý gól, který přinesl do jejich řad uklidnění. Krnov bojoval o výsledek a pokračoval v marném dobývaní domácí branky. Lekci z produktivity tak dávali Krnovským hráči Háje ve Slezsku, kteří přidali do sítě hostujícího gólmana Toldiho třetí a rozhodující gól.

Hosté pokračovali ve střelecké marnosti až do konce zápasu, po kterém si odnesli z hrací plochy hladkou porážku 0:3. Reparát bude Krnov skládat v nedělním utkání na svém hřišti, kde přivítá v okresním derby od 16.30 hodin sestupem ohrožený Slavoj Bruntál.

Háj ve Slezsku –
FK Krnov 3:0 (1:0)

Branky: Trupl, Kulik, Hendrych.
FK Krnov: Toldi - Matějíček (75. Tabach), Zelník, Vaněk, Kozák, Sabo, Garba, Bartoníček, Tomáš Hudský (20 .Lapuník), Bačovský, Daříček. Trenér: Antonín Hudský.