Krnované začali dobře a prvních dvacet minut byli jednoznačně lepším týmem. Domácím dělala problém hlavně rychlá krnovská křídla. Největší potíže frýdlantské obraně dělal Petr Navrátil, který se hned dvakrát ocitl sám před domácím brankářem.

„Bohužel v obou případech napálil balon jen do něj," uváděl krnovský trenér. Frýdlant se do nějaké plynulejší hry nedostával. „Oni moc fotbal nehráli. Všechny míče nakopávali vrchem dopředu. Hrozili hlavně po centrech, které v pohodě likvidoval Robo Kovalík," popisoval dění na hřišti v první půli Antonín Mura.

O přestávce promluvil kouč svým svěřencům trochu do duše. „O poločase jsme udělali v kabině trochu průvan," usmíval se Mura. Ve druhých pětačtyřiceti minutách byl k vidění pohlednější fotbal. Krnované vycházeli ze zabezpečené obrany a hrozili z brejků.

V sedmdesáté minutě se hosté mohli poprvé radovat. Střídající Hudský poslal dopředu Havlíčka, ten se pokusil o lob, ale míč se odrazil před branku. Dobíhající Navrátil už balon do sítě dorazil, 0:1. Hosté i nadále pokračovali v trpělivém výkonu a pět minut před koncem vedení pojistili. Brankář Kovalík hodil balon přesně na nohu Navrátila. Ten prošel přes tři čtvrtě hřiště až do koncovky, kde prostřelil gólmana, 0:2.

V závěru utkání si odbyl svou velkou premiéru v mužské soutěži i krnovský dorostenec Chrobák. „I když nám chyběl Sklenařík, tak jsme jinak hráli kompletní. Naši klíčoví záložníci už jsou zdraví. Přivezli jsme tři body zvenku, za což jsem moc rád, to se vždycky počítá. Nehráli jsme špatně, výborně nám zachytal brankář Kovalík," hodnotil utkání Antonín Mura.

Krnovský trenér má k dispozici jen jednoho brankáře, ale vypadá to, že by se situace mohla brzy změnit. „Jednáme o angažování Jaška z Baníku. Uvidíme, jestli to klapne," dodal.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí - FK Krnov 0:2 (0:0)
Branky: 70. a 85. Navrátil
Krnov: Kovalík – Kužel, Daříček, Švrček, Šimčík – Navrátil, Adam Ondra, Šustr, Bartoníček (66. Hudský, Krčmařík (65. Ostrák) – Havlíček (85. Chrobák). Trenér: Antonín Mura