Kouč René Vojtěšek ještě pořád nemohl počítat se službami zraněných záložníků Adama Ondry a Lukáše Mitury. Obránce Richard Kozák je navíc těsně po operaci třísel. A tak v záložní řadě nastoupil od počátku Štěpán Ondra.

Plány na bodový zisk z venku však dostaly povážlivou trhlinu už po čtvrthodině hry. Domácí nacentrovali zleva do šestnáctky a na zadní tyči stál nepokrytý hráč, který otevřel skóre, 1:0. „Byla to naše nedůslednost, hloupá individuální chyba, kterou soupeř hned potrestal," kroutil hlavou krnovský trenér René Vojtěšek.

Za pět minut bylo ovšem vyrovnáno. Jan Zelník sklepl centrovaný míč od rohového praporku přímo na nohu Jana Schreiera. Pro krnovského střelce už nebyl problém uklidit balón za brankovou čáru, 1:1.

Jenomže uplynulo zase pět minut a hosté museli opět dotahovat ztrátu. Po hrubce v obranné činnosti Krnova běžel domácí fotbalista sám na Miroslava Petra a nedal mu šanci, 2:1. „Druhá hrubá chyba a druhý inkasovaný gól," zlobil se lodivod FK Krnov a dodával: „To se nám nesmí stávat."

Krnovští si vytvořili i několik slibných příležitostí na vyrovnání, ale bohužel opět zklamali v koncovce. Jan Vavrečka měl hned dvě. V té první postupoval sám na brankáře, ale tak dlouho přemýšlel nad zakončením, až namířil těsně vedle branky. Pak napřáhl na hranici šestnáctky, ale rána mu nesedla. Bez naděje na úspěch nebyly ani příležitosti Klementa, Bartoníčka nebo Laláka, ani jedna se neujala.

Pět minut po přestávce dostali hosté nejprve dvě varování, aby si lépe zabezpečili obranu. Poprvé zastavil rozvíjející se brejk domácích praporek asistenta na čáře. Podruhé už ofsajdová past sklapla naprázdno, hráč Háje se řítil sám na Petra, ale ten vytáhl fantastický zákrok. Potřetí už se skóre měnilo. Krnovští si opět nedali pozor a domácí fotbalista tentokrát tváří v tvář Petrovi nezaváhal, 3:1.

Domácí celek si cestu za třemi body zkomplikoval tím, že jej rozhodčí potrestal červenou kartou. Také přišlo i snížení. Ladislav Klement se parádně trefil z přímého kopu a dal svému mužstvu naději, 3:2.

Klement mohl i vyrovnat, ale deset minut před koncem jen těsně minul odkrytý kout domácí svatyně. Ve dvaaosmdesáté minutě se musel po červené kartě pakovat ze hřiště i druhý hráč Háje, Krnováci už ale krátkou převahu dvou hráčů v poli nevyužili.

„Bohužel jsme udělali moc individuálních chyb, tím jsme si zápas prohráli sami," povídal René Vojtěšek a pokračoval: „Někteří kluci po vítězství v Těšíně zase spadli trošku na zem. Ale nic se neděje, jedeme dál. Zatím máme jarní bilanci dvě vítězství, dvě porážky a dvě remízy. Získali jsme stejný počet bodů doma i venku. Věřím, že když budeme pracovat jako doposavad, tak budeme bodovat pravidelně."

Bohužel ke stávajícím marodům přibyl další. „Jirka Lalák šel na hřiště až ve druhé půli, ale pak musel střídat. Natrhl si totiž zadní stehenní sval. Už nevím, jak tu sestavu slepit," krčil rameny krnovský kouč.

Ve středu odehrají Krnováci přátelské utkání s Baníkem Ostrava U17, v neděli pak přivítají Frýdek-Místek.

Háj ve Slezsku - FK Krnov 3:2 (2:1)

Branky Krnova: 20. Schreier, 72. Klement

FK Krnov: Petr Zelník, Biskup, Daříček, Dvořák (46. Lalák, 68. Čanecký) Hudský (80. Pobucký), Klement Štěpán Ondra, Bartoníček, Vavrečka Schreier. Trenér: René Vojtěšek.