Vnedělním 13. kole smetli rezervu Havířova 8:1 a krátce před zimním poločasem přiživují naději na postup. Čtyřikrát se trefil na domácím trávníku kanonýr Jiří Homola, s šestnácti góly druhý nejlepší střelec soutěže.

„Vítězství jsem očekával, byť ne tak jednoznačné. Venku asi hrají s tím, co mají, doma jim pak pomáhají hráči z áčka,“ přemítal Klimenko. „Utkání bylo jednoznačné, ale mohli jsme být důraznější v koncovce. Pak by byl rozdíl ještě výraznější,“ dodal.

Dosáhne Krnov na postup?

V dohrávce 11. kola podzimu, která se hraje ve středu 4. listopadu,se krnovští dorostenci utkají s Olympií Bruntál. Poslední celek krajského přeboru je jasným outsiderem, ovšem Klimenko dopředu nabádá k pozornosti. „Měli bychom zabodovat, ale u těch dorostenců je to všelijaké. Někdy jen záleží na tom, jak se hráči vyspí,“ usmál se.

Krnovský stratég dobře ví, že očekávané vítězství může jeho mužstvo nasměrovat k vytouženému návratu do divize. „Pokud porazíme Olympii a později i Porubu, budeme mít třiatřicet bodů. Myslím, že to by byl dobrý odrazový můstek k postupu,“ přitakával Klimenko, jehož svěřenci nedávno smetli 4:0 vedoucí Slavoj Bruntál. „Nevidím důvod, proč bychom nemohli eventuálně hrát o špici tabulky. Ale záleží i na zimní přípravě,“ doplnil.

FK Krnov - MFK Havířov B 8:1
Branky: 4 Homola, Vavrečka, Turčák, Pecha, Mrukvia.
FK Krnov: Pohludka - Doležel, Dvořák, Biskup, Ručka, Šimčík, Turčák, Kliment, Pecha, Homola, Vavrečka.
Trenér: Rudolf Klimenko