„V týmu nám řádí chřipka, takže jsme k utkání přijeli bez nemocných Kladnička, Kobylíka, Patrika Györgyho, Kučery, Cálka, Michala Kocúra, Jana Zifčáka, Mariána Minicha a Holčáka. Sestava byla doslova slátaná z hráčů áčka i béčka," vysvětloval trenér Břidličné Marián Minich a dodal: „Obrovská absence nám alespoň umožnila vyzkoušet si defenzivní činnost."

To trenér FK Krnov Ladislav Bártek měl k dispozici kompletní kádr sedmnácti fotbalistů. Ti se všichni během duelu dostali na hřiště. „Jak jsem to avizoval po předchozím zápase, teď jsme změnili rozestavení a hráli jsme na tři beky, pět útočníků a dva hroty. Stopera hrál Šustr, to je opravdu výborný hráč, celou tu obranu držel," povídal krnovský kouč.

V domácím dresu se opět objevil také Marcel Cudrák, který stále koketuje s myšlenkou posílit na jaře svůj mateřský oddíl. „S Marcelem jsme se bavili a říkal, že chce z rodinných důvodů zůstat doma v Krnově. Chce tady samozřejmě i hrát. Vzal si ale ještě týden na rozmyšlenou," připojil informaci Bártek.

Krnovští začali aktivně a od prvních okamžiků oslabenou Břidličnou přehrávali. „Byl to takový házenkářský zámek," podotkl Ladislav Bártek. Jenže už ve čtvrté minutě přišel šok. Hlavička Kamila Kocúra z dvanácti metrů přeletěla obloučkem všechno včetně gólmana Bartoše a hosté vedli.

Domácí se pak do Břidličné znovu zakousli, ale předháněli se v zahazování šancí. „Měli jsme tak osmdesát střel," říkal s nadsázkou kouč Krnova a dodal: „Trefili jsme pětkrát břevno." To hostující trenér chválil hlavně strážce své svatyně. „Ludvík Zifčák v naší bráně byl vynikající. Krnov mi připadal v koncovce někdy i dost zbrklý," uváděl Marián Minich.

V sestavě Břidličné se po zimní pauze objevil i nejlepší střelec krajského přeboru Raymond Darkeh a několikrát na sebe upozornil svou tradiční rychlostí. A byl to právě on, který si připsal další velkou šanci hostí. Jeho rána ale těsně minula tyč krnovské branky. Po něm se netrefil ani Kamil Kocúr. Pak se vždy hosté stáhli do obranné ulity a nechali Krnov dobývat svou bránu. Jenže domácím nebylo souzeno se v první půlce trefit.

Vedení Břidličné přetrvávalo až do devětašedesáté minuty. Krnov konečně využil svého tlaku a Patrik Kundrátek umístil hlavičku do sítě. Šest minut po něm se projevil i Marcel Cudrák, který nastoupil až do druhé půle. S míčem u nohy prošel až do šestnáctky a střelou k tyči otočil vývoj skóre.

Sedm minut před koncem pak třetí branku Krnova vstřelil po ráně z voleje opět Patrik Kundrátek. V osmaosmdesáté minutě pak přišla pro domácí ještě komplikace. Krnováci si dávali malou domů z půlky hřiště, gólman Jaška balon minul a byl z toho vlastní gól.

Krnovští tedy vyhráli nad Břidličnou 3:2, ale obraz utkání by odpovídal daleko vyššímu vítězství.

„Zápas se mi líbil, kluci makali, ale v té koncovce se trápíme. Třeba Kundrátci někdy zbytečně přidržují míč místo rychlé přihrávky. Potěšil mě Šustr nebo Cudrák, který se hned chytil," začal své hodnocení krnovský kouč Ladislav Bártek a pokračoval: „Máme za sebou šest týdnů přípravy, pořád jsme ve stádiu hledání. Už to ale chceme pomalu konsolidovat."

Hostující lodivod Marián Minich byl výsledkem vzhledem k těžkostem se sestavou příjemně překvapen. „Krnov naši obranu opravdu hodně prověřil a myslím, že kluci obstáli. Kromě nemocných jsme se museli obejít ještě bez další posily Marca Borbelyho, který je na cestě z Ghany do České republiky a uvízl na letišti v Istanbulu.

Podle jeho manažera by ale v příštím utkání už měl být k dispozici," říkal hostující trenér a dodal: „Příští týden zajíždíme do Šternberka a tam už bychom mohli být snad již v kompletnějším složení."

FK Krnov - TJ Kovo Břidličná 3:2 (1:0)
Branky: 69. Patrik Kundrátek, 75. Cudrák, 83. Patrik Kundrátek - 4. Kamil Kocúr, 85. vlastní

Krnov: Bartoš (46. Jaška) - Fatawu (65. Mohyla), Šustr, Daříček (82. Rys) - Patrik Kundrátek - Ondra, Lukáš Kundrátek, Mitura (46. Simichanidis) - Dvořák (36. Hudský) - Košárek (46. Cudrák), Dao. Trenér: Ladislav Bártek
Břidličná: Ludvík Zifčák - Jurtík, Jiřičný, Mensah, Divacký - Jan Kocúr, Roman György, Kamil Kocúr, Marvis - Urbánek, Darkeh, střídali Hargaš, Čechák. Trenér: Marián Minich