Hosté zvítězili díky Foltýnově gólu z 81. minuty, byť zápas dohrávali jen v deseti bez vyloučeného Kubinského. A v první půli ke všemu domácí Mitura neproměnil penaltu.

Bohumínská radost a krnovské zhnusení

Trenér Bohumína, do středy ještě předposledního týmu soutěže, přiznal, že si jeho tým z Krnova odvezl velice cennou výhru. „Vzhledem k průběhu to bylo dost šťastné vítězství. Ale dali jsme pěknou branku, přestože jsme hráli o deseti. Poctivou hrou ze zadních řad jsme si došli pro cenné tři body,“ bilancoval Martin Kempný.

Naopak Antonín Hudský neměl pro středeční výkon svých svěřenců pochopení. Rozmrzelý lodivod krnovského mužstva použil slova jako ostuda, hnus a zklamání. „Hra byla bez nápadu, bez podržení míče, bez přihrávky, ke všemu s tak odevzdaným soupeřem,“ říkal. „Lidově řečeno, pro mě to byl hnus a obrovské zklamání.“

Nenaplněné šance a odvrácená hrozba

Co z toho, že Krnovští byli celý zápas lepší, čtvrt hodiny hráli proti deseti a v prvním poločase Mitura kopal penaltu, když nedokázali přetavit soustavný tlak v gól.

Přitom ke kýžené brance byli domácí blízko už ve 14. minutě: Mitura chytře nahrál do vápna Daříčkovi, jenže soupeř mu před zakončením vykopl míč. Za chvíli se prokličkoval do šestnáctky i Hudský a vybídl ke gólu překvapeného Mituru, ten ale zamířil nad břevno. Naopak hosté si do přestávky vytvořili jedinou vážnější šanci, nebezpečnou hlavičku Štverky však zkrotil Řeháček.

Dvojí příležitost, dvojí zklamání

Po půlhodině hry Bohumínští zastavili v šestnáctce unikajícího Saba, který se sám řítil na gólmana. Penalta se kopala dvakrát: tu první Mitura proměnil, jenže sudí Vojkovský ji neuznal. Opakovaný pokus už krnovský záložník nezvládl a branku netrefil vůbec. „Já mu nic vyčítat nebudu. Do svědomí by si měli sáhnout především hráči,“ říkal trenér Hudský.

Gólem neskončila ani Sabova hlavička ze 74. minuty, která minula břevno o pár centimetrů. Krátce na to ujely nervy hostujícímu Kubinskému – za nevybíravý faul na Hudského viděl podruhé žlutou kartu a Bohumín dohrál závěrečnou čtvrthodinu pouze v deseti. Jenže krnovská marnost se proti oslabenému soupeři ještě prohloubila: prudká rána Tomáše Hudského mířila těsně nad levý růžek branky, další akce končily v náruči gólmana Skupeně, případně v zámezí.

Jediná branka poslala domácí ke dnu

A pak přišla rána pod pás. V 81. minutě hosté nacentrovali míč do domácí šestnáctky a střídající Foltýn hlavou přehodil Řeháčka. Ochozy krnovského stadionu byly rázem němé, hráči zkoprněli a trenér Hudský jen nevěřícně schoval tvář ve svých dlaních. Jeho protějšek Martin Kempný se naopak usmíval: „Věřit musíte pořád, až do konce zápasu, proto jsem moc spokojený.“

Krnovští fotbalisté klesli na třinácté místo v krajské tabulce, od předposlední pozice je dělí jediný bod. V neděli hostí beznadějně poslední Vratimov, který se bez bodu krčí u dna soutěže. „Je potřeba bojovat, kousat a chtít. Navíc Bohumín byl zcela odevzdaný, měli jsme hrát rychleji tak, jak jsme si řekli v kabině,“ litoval Antonín Hudský.

FK Krnov – FK Bohumín 0:1 (0:0)
Branka: 81. Foltýn.
FK Krnov: Řeháček - Kozák, Matějíček, Zelník, Moravec, Vaněk, Daříček, Sabo, Bartoníček, Hudský (Krpec), Mitura (Kočenda).
Trenér: Antonín Hudský.