Duel se na Valašsku odehrál netradičně už v pátek. „Vyšli jsme soupeři vstříc, věděli jsme, že jejich legenda Emil Nečas slaví čtyřicátiny," osvětlil důvod pátečního termínu kouč Krnova Antonín Hudský. Jeho tým nebyl kompletní, chyběl kapitán Jan Zelník, kterého na zápas nepustily pracovní povinnosti. Jeho místo defenzivního záložníka obsadil Daniel Biskup.

V první půli se Krnovským hra dařila. Hráli to, s čím přijeli, pozorně bránili a přecházeli do rychlých brejků. Vytvořili si i možnosti ke skórování. Po rohovém kopu hlavičkoval Jiří Šimčík, ale míč skončil těsně vedle valašské branky. Po něm se ocitl v dobré pozici František Kaštovský, autor hattricku proti Novému Jičínu, ani on však nezamířil přesně.

Domácí se také snažili útočit, ale do vyložených příležitostí se nedostávali. „Škoda, že se nám nepodařilo dát gól na 1:0, kluky by to ohromně povzbudilo. Když dají gól, hrají úplně jinak, najednou z nich spadne nervozita," pokyvoval hlavou Hudský.

Největší šanci si vytvořil opět František Kaštovský, když se dostal sám až před gólmana protivníka. Toho chtěl přehodit, ale míč příliš přizvedl a překopl svatyni Vlašského Meziříčí. „Říkal jsem mu pak víceméně z legrace, že by bylo lepší, kdyby si jeden z těch tří gólů, co dal minule, schoval na tento zápas," povídal trenér Krnova.

Po přestávce se však obraz hry změnil, a to hlavně kvůli sudím. „Pískali a mávali to naši staří známí pánové Tobola a Mojžíš. Ti, co nám rozhodovali domácí utkání se Šumperkem (1:7, pozn. red.). Najednou pro Valmez neexistoval ofsajd, obracely se auty, rohy, pískaly se nesmyslné zákroky. No zkrátka dobře zinscenované divadlo," zlobil se Antonín Hudský.

Domácí se tak dostali na koně a krnovští fotbalisté si nebyli na trávníku ničím jisti. „Nestačili jsme se divit, co s námi rozhodčí, ti kašpaři, vyváděli. Tihle dva (Tobola a Mojžíš) nás nikdy neměli moc v lásce a podle toho vždycky vypadá jejich rozhodování. Na jaře jsme je už nestačili vetovat. Pískali nám třetí zápas a všechny si zrežírovali, jak se jim zlíbilo," rozčílil se krnovský fotbalový lodivod.

V 89. minutě upadl těsně před šestnáctkou Krnova domácí hráč, sudí hned odpískali. Domácí hráč trefil krásně šibenici Řeháčkovy branky, krnovský gólman neměl nejmenší nárok, 1:0. Hned po vstřelené brance rozhodčí odpískal konec utkání.

„Po zápase už jsem to nevydržel a řekl od plic rozhodčím, co si o nich myslím," vykládal Antonín Hudský a pokračoval: „Vydržím hodně, ale tohle už nešlo, nikdy předtím jsem takhle nevybuchl. A taky nikdy předtím jsem nebyl uveden v zápise. Teď mě čeká nejspíš několikazápasový trest, kdy budu muset být na tribuně, což mě mrzí," dodával Hudský.

Utkání se krnovskému kouči nehodnotilo lehce. „Určitě jsme měli dát gól, šance jsme na to měli, pak by to vypadalo jinak. Co s námi ale pak udělali ti dva kašpaři, to se jen tak nevidí. Trochu jsem to předvídal, ale že nás zaříznou jako jehňata, to jsem tedy opravdu nečekal," popisoval Hudský a dodával: „Domácí v podstatě nic nepředvedli, jen nakopávali balóny. My se teď zase musíme soustředit na sebe. Čeká nás klíčový duel jara doma se Slavičínem, v něm musíme vyhrát."

TJ Valašské Meziříčí - FK Krnov 1:0 (0:0)
Krnov: Řeháček - Dvořák, Daříček, Švrček, Sabó - Šimčík, Bartoníček, Biskup, Hudský (50. Mitura) - Kaštovský, Krčmařík. Trenér Antonín Hudský