„Uvědomovali jsme si, že k nám přijede soupeř hrající ve velké formě a podle toho jsme také chtěli k utkání přistoupit,“ hlásil krnovský kormidelník Gustav Santarius.

Hned ve druhé minutě ovšem šel do vedení a Krnov musel dotahovat. „Chtěli jsme hrát zezadu, čekat na svou šanci, ale hned jsme bohužel inkasovali. Jejich hráč to ze třiceti metrů trefil krásně do šibenice, těžko se s tím dalo něco dělat,“ poznamenal Santarius. Domácí ale obdržená branka nijak zásadně nezabrzdila.

„Byli jsme o něco lepší na míči, největší šanci měl Houdek, který hlavičkoval do břevna,“ řekl krnovský kouč. Do konce poločasu ještě diváci viděli dvě přesné trefy, dvoubrankové vedení dal Háji Dao, domácí kontrovali trefou Hrubého.

Začátek druhé půle nabídnul vyrovnanou podívanou. Pak ale Krnov začal přebírat iniciativu. „Vyrovnali jsme po takové skrumáži a z penalty to Martin Sabo dotlačil do branky. Pak se oba týmy tlačily za výhrou, šťastnější jsme ale byly my. Houdek si zpracoval míč na malém vápně a prostřelil to na zadní tyč. Pak už jsme si zápas pohlídali,“ zakončil spokojený Santarius.

KRNOV – HÁJ VE SLEZSKU 3:2 (1:2)

Branky Krnova: Hrubý, Sabo, Houdek. Rozhodčí: Kielar, Švec, Kret.Diváci: 284.

Krnov: Řeháček – Mrukvia, Pokorný, Houdek, Šimčík – Bartoníček, Ostrák, Hrubý, Sabo, Burian – Miškev. Trenér: Gustav Santarius ml.

Tomáš Chalupa