Soupeři Krnova byly dorosty Baníku a Opavy. První duel Krnovští prohráli 0:3, druhý v sobotu 1:2. „Jsme v kondiční fázi přípravy. Na každém tréninku běháme 10 až 12 kilometrů, zápasy bereme jako zpestření,“ řekl trenér Krnova Gustav Santarius. „Obě utkání byla přínosem. Například devatenáctka Opavy proti nám nastoupila posílená ještě i o hráče divizního béčka. Z naší strany to špatné nebylo,“ pochvaloval si šéf krnovské lavičky.

Dolní Benešov asi odstoupí ze soutěže
Dolnímu Benešovu hrozí předčasný konec v MSFL

Krnov má také v kádru dva nováčky. Respektive jednoho hráče, který už v minulosti jeho dres oblékal. Jedná se o Lukáše Macíka. „Lukáš naposledy hrával za Vítkovice. Rád by se ale k nám vrátil. Vše bude záležet, jak se domluvíme s Vítkovicemi, my zájem máme velký,“ přiznal Gustav Santarius.

Úplným nováčkem je devatenáctiletý útočník Josef Hvižď. „Jedná se o mladého kluka, který je ze Slezských Rudoltic. Od šestnácti je pravidelně nejlepším střelcem okresu. Chceme mu dát šanci, uvidíme, jak se s ní popere,“ řekl kouč k možné posile.

FK Krnov - SFC Opava U19 1:2 (0:1)
Branka Krnova: Váňa.
Krnov: Řeháček (46. Zouhar), Havlíček, Macík, Tümmler - Šimčík (46. Rys), Sabó, Holec (46. Váňa), Teichmann, Vaclávek - Miškev (75. Pohludka), Hvižď (46. Hrubý). Trenér: Gustav Santarius.