„Škoda, že lidé zapomněli na to, že se v Petřkovicích hrálo i ve státní svátek. Jinak by totiž závěrečnému podzimnímu duelu asi nechybělo nic, co dělá fotbal fotbalem,“ zalitoval krátce po skončení utkání petřkovický trenér Václav Štverka, který společně s hráči slavil možná trochu nečekanou, ale naprosto zaslouženou výhru nad vedoucím Krnovem.

„Domácí zvítězili naprosto zaslouženě, protože my sami jsme si tady nezasloužili něco uhrát. Směrem dopředu jsme byli absolutně jaloví, a navíc jsme k tomu přidali školácké chyby vzadu, které umožnily domácím jít do dvoubrankového vedení,“ smutnil u kabiny hostů krnovský kouč Antonín Hudský. „Ale je to jen fotbal a k němu patří nejen výhry, ale i umění smířit se s porážkou. Přesto však věřím, že po zimní přestávce se budeme i nadále rvát na čele tabulky,“ dodal trenér.

Favorizovaní Krnované přitom do zápasu nevstoupili vůbec špatně. Naopak, v úvodu dávali najevo, že ani na závěr podzimu z Petřkovic, kde před půlrokem zvítězili s přehledem 2:0, nehodlají odjet s prázdnou. Jenomže z platonického tlaku nevytěžili kromě nebezpečného Šromova centru, který však spolehlivě fungující domácí defenziva odvrátila, nic, co by zásadně ovlivnilo další průběh střetnutí.

„V posledních zápasech nám stabilizovaná obrana začala fungovat a hned se to projevilo i na výsledcích. Začalo to už v Opavě a přes Frýdlant klukům koncentrace vydržela i do souboje s lídrem župního přeboru,“ pochvaloval si domácí kormidelník Václav Štverka, kterého navíc mohl do poločasové přestávky uspokojit kromě těsného vedení, jež zajistil pohotovou střelou jeho syn David, i fakt, že se soupeřem, jenž po šestnácti kolech nasbíral téměř dvojnásobek bodů, jeho svěřenci drželi krok i v poli.

Ani po přestávce se dění na trávníku nijak dramaticky nezměnilo. Ten z přihlížejících, kdo čekal, že Krnov zatlačí devátý celek tabulky před vlastní branku, musel být zklamán. Odra i nadále hrála se vztyčenou hlavou a pod Landekem byl k vidění oboustranně aktivní fotbal. Branky však stříleli pouze domácí, kteří těsné vedení rychle pojistili Levčíkovým povedeným přímým kopem a v samotném závěru ještě střídající Jiří Horák přidal třetí gól.

„Vyplatilo se nám přidržení se osvědčeného hesla, které praví, že vítězná sestava se nemění. A tak jsme opět nastoupili jen s jediným hrotem, i když se nám nabízely i jiné alternativy. Klukům bych rád za výhru poděkoval. Předvedli kolektivní a fotbalový výkon,“ potěšilo trenéra Štverku.

FC Odra Petřkovice – FK Krnov 3:0 (1:0)

Branky:
39. David Štverka, 54. Levčík, 90+1. Horák.
Rozhodčí: Kaloč – Futerko, Vítek.
ŽK: David Štverka – Daříček, Matějíček, Kozák, Tomáš Hudský.
ČK: 90. Matějíček.
Diváci: 100.
Sestava Krnova: Furtchak – Matějíček, Biskup, Daříček, Kozák – Bartoníček, Tomáš Hudský, Mitura (46. Šimčík), Cudrák – Krčmařík (90. Dvořák), Šrom.
Trenér: Antonín Hudský.
Vedoucí mužstva: Miroslav Kuča.