Domácí neustále tlačili na soupeřovu branku, do vápna létal jeden míč za druhým. Šustr dokonce nastřelil zpoza šestnáctky spojnici. Teprve po čtvrthodině se dostal ke slovu i Bílovec. Jaška vyboxoval slabě míč, ale nekrytý protihráč prázdnou branku přestřelil.

V devatenácté minutě už bylo v Krnově veselo. Starý utekl po křídle, přihrál pod sebe na Pučana, ten prvním pokusem neuspěl, ale dorážku už nasměroval do sítě, 1:0. O chvíli později běžel na bíloveckého brankáře Mitura. Byl tísněn, a tak jeho střelu stihl vytlačit gólman. Po půlhodině běžel ze strany sám na brankáře Starý, byl sražen k zemi, ale protihráč dostl jen žlutou kartu.

Pak se začal osmělovat i Bílovec a v osmatřicáté minutě bylo zle. Přišel dlouhý výkop, který propadl mezi beky Krnova, hostující Darda do něj jen píchl špičkou a míč skončil za vyběhnutým Jaškou, 1:1.

A hned ve třetí minutě druhé půle bylo domácím ještě hůř. Na hranici šestnáctky Krnova přišel nesmyslný faul a Matěj Moučka z trestného kopu trefil přesně. Míč se odrazil ještě o tyč a zapadl za Jašku, 1:2. Aby toho nebylo málo, soupeř v souboji zranil Bartoníčka. Sudí se na zákrok díval, ale ani nezastavil hru.

Až přišla sedmdesátá první minuta. Starý sklepl do šestnáctky na Čaneckého a ten bombou propálil brankáře, 2:2. Jenže o tři minuty později nechali Krnovští proniknout soupeře k sobě do vápna, Moučka vystřelil, domácí beci balon tečovali a Jaška byl bezmocný, 2:3.

Střídající Šimeček místo centru poslal hosty do protiútoku, ale Jaška stoprocentní gólovku vyřešil. Hned poté mu pomohla i tyč. Když už to vypadlo bledě. navedl si míč na levou nohu Adam Ondra. Vypálil z hranice pokutového území a trefil přesně, míč se od šibenice odrazil do branky, 3:3.

„Sice jsme uhráli bod, ale jako zisk to neberu. Jenže my chceme na fotbal přitáhnout lidi, aby viděli, že chceme hrát naplno. A do čtyřicáté minuty se nám to dařilo. Měli jsme plno šancí, měli jsme zápas pod kontrolou," začal hodnocení utkání kouč Ladislav Bártek a pokračoval:

„Škoda že jsme nepřidali druhý gól, Starý tam měl šanci, ale překopl branku. A pak dostaneme gól po míčí, který letěl šedesát metrů. Řekli jsme si v kabině, že hlavně nebudeme stresovat. A tři minuty uběhly, nesmyslný trestný kop a už prohráváme.

Pak jsme to vyrovnali, ale zase uděláme chybu a zase jim darujeme gól. Pak už to němel nikdo v moci. Už to bylo na hráčích, naštěstí se v poslední chvíli vyrovnalo. Nevím, jestli byli lidi spokojení," říkal nahněvaně krnovský trenér.

FK Krnov – Bílovec 3:3 (1:1)
Branky: 19. Martin Pučan, 71. Čanecký, 91. Adam Ondra – 38. Darda, 48. a 74. Matěj Moučka.
Krnov: Jaška – Pella (88. Pohludka), Čanecký, Šustr, Mrukvia – Daříček, Bartoníček (53. Havlíček), Adam Ondra, Mitura (76. Šimeček) – Martin Pučan, Starý. Trenér: Ladislav Bártek

Kouč Bártek: Bod neberu

Trenér Krnovských fotbalistů Ladislav Bártek nebyl s bodem za remízu 3:3 s Bílovcem spokojený

Nakonec máte aspoň jeden bod, takže zisk?

Začnu jinak. My jsme měli plán přitáhnout lidi na fotbal. Na paty nám šlape florbal, basket. Když se vrátil Čarnecký, tak lidi začali znovu chodit, vyhrávají. Takže neberu to tak, že to je získaný bod. Fotbal se hraje pro lidi, aby nám přestali nadávat, aby přišli a aby viděli, v jaké jsme situaci. Chceme, aby lidi viděli, že to mužstvo v utkání pracuje, že hrajeme naplno, otevřeně.

To se vám ale zpočátku dařilo, nemyslíte?

Ano, asi do čtyřicáté minuty se to dařilo. To jsme měli utkání pod kontrolou, měli jsme tam několik gólových příležitostí. Pak dal Pučan vedoucí branku. Bílovec měl jen nějaké náznaky, ale nic z toho nebylo. Pak jsme mohli zvýšit, jenže Starý trefil ve vyložené pozici nesmyslně nad.

Vyrovnávací branka byla dost nešťastná.

Kvůli takovým situacím se odvolávají trenéři. Ale copak my jim to říkáme, aby to vyřešili takhle špatně? Ten balón letěl třicet pět metrů a my jsme na něj nebyli schopní reagovat. Dostáváme góly přes střed hřiště.

Nezaspal tým počátek druhé půle?

Říkali jsme si v kabině hlavně klid, nestresovat. Jenže přišel hned trestný kop Moučka, kterého znám. Měl jsem ho tři roky v Hlučíně. On nedá nikdy normální gól, teď nám to uklidil o tyč do branky. Jenže ten trestňák byl zbytečný. Udělali jsme chybu na jejich vápně a doprovázíme soupeře až k naší šestnáctce a tam ho faulujeme. Pokud uděláme faul, tak přece ne u nás na vápně, ale někde u půlky.

Vám se povedlo vyrovnat, ale hned jste inkasovali, kde byla ta chyba?

Čarnecký to pěkně trefil. Ale pak Mitura odhlavičkoval jen do středu, tam nepokrytý hráč a Moučka to trefil zase na 2:3. Potom to utkání už neměl trenérsky nikdo v moci. To už pak nejde zvládnout, je to na hráčích, na rozhodčím, co udělá. Nakonec se povedlo Ondrovi vyrovnat. Ale nevím, jestli byli lidi spokojení, co si z toho odnesou. Viděli šest gólů, ale to jsme samozřejmě nechtěli, chtěli jsme hrát na nulu vzadu.

Utkání bylo dost nervózní a nepomohl tomu ani výkon rozhodčích. Co na to říkáte?

Když jsem hrával já, tak byli rozhodčí starší, zkušenější. Ale teď ti mladí rozhodčí jsou strašní. Budu mít šedesát, takže už mám za sebou ty emotivní doby, kdy bych po někom vyjel. Ale oni hrubě ovlivnili zápas. Hlavnímu se to vymklo z rukou, pak to kompenzoval. Chvíli pískal i proti soupeři. Třeba faul na Bartoníčka sudí ani neviděl.

Poprvé nastoupil mladý Martin Pučan. Jak se vám líbil?

On je fotbalista, má to v sobě. Utkání v pohodě zvládl. Byl to pro něj první kontakt s mužským fotbalem. Byl na hřišti cítit, dal hned i gól. Tady musím pochválit našeho trenéra dorostu. Jeho tréninky jsou výborné. Chceme, aby hráli naši mladí hráči, aby lidi na ně chodili.

Jaké je tedy vaše hodnocení utkání?

Měli jsme proměnit šance, mělo to být 3:0 a byl by klid. Zápas negativně ovlivnily naše chyby a rozhodčí.