Domácí trenér Petr Hrdlička ještě postrádal zkušeného obránce Jana Zelníka, který si musel odkroutit čtyřzápasový trest za červenou kartu. K dispozici ještě nebyl zraněný útočník Jan Schreier a pouze na lavičce začínali rekonvalescenti Lukáš Mitura s Jiřím Lalákem. Poprvé od začátku se v základní sestavě týmu mužů objevil na kraji zálohy dorostenec Marek Havlíček.

První šanci si hned ve druhé minutě vytvořily Heřmanice. Hostující útočník se uvolnil v pokutovém území a stál tváří v tvář brankáři Miroslavu Petrovi, ten ale stoprocentní gólovku zlikvidoval. Pak už se ke slovu dostávali převážně jen Krnovští. Ti začali velice svižně. Od začátku se tlačili na branku Heřmanic.

Velké problémy dělala hostující obraně hlavně levá strana krnovské sestavy, kde operoval rychlík Marcel Cudrák. Ten, zásobován hlavně přihrávkami Ondřeje Bartoníčka, několikrát v první čtvrthodině zamotal hlavy heřmanickým bekům, ale branku ne a ne vstřelit. Potom se do míče za hranicí šestnáctky opřel Adam Ondra. Krásná technická střela letěla mimo dosah hostujícího gólmana, ale zastavila se o břevno.

Ve třiadvacáté minutě už ale heřmanická hráz povolila. Na přihrávku mezi obránce si naběhl, kdo jiný než Cudrák, vyhrál souboj s posledním mužem hostující defenzivy a technicky obhodil vybíhajícího brankáře, 1:0.

Domácím branka hodně pomohla a do svého soupeře se ještě více zakousli. Jenomže se opět ozvala stará bolest Krnova, neproměňování šancí. Jen Cudrák se dvakrát objevil sám před gólmanem, ale nemířil přesně. Své příležitosti spálil i Adam Ondra, mezi tyče se nevešly ani pokusy Ladislava Klementa, jehož jedna střela vypadla brankáři z rukou, ale skončila těsně vedle.

A tak musel přijít trest. Po půlhodině hry přišel polovysoký centr od rohového praporku. Na roku šestnáctky jej z voleje trefil Dutka a míč se po nechytatelné bombě odrazil od tyče do branky, 1:1.

Domácí gól trochu zmrazil, ale i tak se snažili neustále útočit. Zato hosté se opět stáhli do obranné ulity.

I po přestávce byl lepším týmem na hřišti Krnov. V padesáté třetí minutě znovu utekl po křídle Cudrák nacentroval na zadní tyč, kde si naběhl mladík Marek Havlíček a hlavou do protipohybu gólmana poslal balón do sítě, 2:1. Hned vzápětí měl dokonce dvojnásobnou možnost zvýšit Cudrák. Centrovaný míč tečoval dva metry před brankářem. Ten ale vytáhl fantastický reflexivní zákrok a zlikvidoval i dorážku.

A najednou Krnovští přestali hrát. Heřmanice se snadno dostávaly na dostřel domácí svatyně. Domácí obrana v čele s gólmanem Petrem odvracela míče na rohové kopy. Po jednom z nich si Krnováci špatně pohlídali Strakoše na první tyči a ten trefil z blízka pod břevno, 2:2.

Krnov byl v útlumu a přišla další pohroma. Domácí se opět zapomněli vpředu, propadli a hosté trestali. Utekli po levé straně, nacentrovali na malé vápno, tam stál nekrytý Stromšík a pod padajícím Petrem poslal svůj tým do vedení, 2:3.

Domácí se okamžitě oklepali a znovu zařadili ofenzivní rychlost. V šestasedmdesáté minutě se po centru zleva odrazil balón na hranici velkého vápna, kde se do něj opřel Adam Ondra a přízemní ranou k tyči vyrovnal. O pět minut později byl druhý obrat v zápase dokonán. Krnovští vyrazili do rychlého brejku, Míč šel napravo k Ladislavu Klemenovi, který technickou ranou nedal brankáři šanci, 4:3.

Všichni na stadionu už věřili v krnovské vítězství. Uvěřili tomu i samotní hráči a jakoby přestali hrát a zatáhli se na svou polovinu. Heřmanice si vytvořily tlak a po nešťastném odkopu zahrávaly roh. Centr letěl do šestnáctky, kde ho Miroslav Petr vyboxoval. Jenomže balón sebral Michalák, vystřelil do skrumáže před sebou a dvakrát tečovaná rána skončila k překvapení všech v síti. 4:4.

Domácí se ještě pokoušeli v závěrečných minutách strhnout vedení na svou stranu. Velké šance měli střídající Mitura s Lalákem, branku se jim už ale vstřelit nepodařilo. Krnov tak zbytečně ztratil další body a v neděli ho doma čekají Kravaře.

FK Krnov - FC Heřmanice Slezská 4:4 (1:1)
Branky: Cudrák, Havlíček, Adam Ondra, Klement - Dutka, Strakoš, Stromšík, Michalák
FK Krnov: Petr - Dvořák, Biskup, Kozák, Daříček - Bartoníček, Klement Havlíček, Adam Ondra (Mitura), Cudrák - Šmíd (Lalák). Trenér: Petr Hrdlička