Petrovice působily od počátku fotbalovějším dojmem, ale domácí se první čtvrthodinu drželi. „Mohli jsme tam jít dvakrát do brejku, ale vždycky jsme situaci špatně vyřešili," říkal krnovský trenér.

Ale přesto si Krnovští vytvořili dva tři náznaky šancí, hlavně Cudrákova hlavička byla z kategorie povedených. Jenže v patnácté minutě domácí pokazili jednoduchou přihrávku a bylo zle. „Nesmyslně jim sami nabídli míč a hned z toho byla první branka v naší síti," zlobil se Ladislav Bártek a dodal: „Děláme spousty nevynucených chyb a tím vždycky dostaneme soupeře na koně."

Za dalších devět minut bylo ještě hůř. Střelec prvního gólu Puškáč se dostal za obranu Krnova, situace však silně zaváněla ofsajdem. Asistent na čáře však nemávl a petrovický střelec skóroval. „Nebylo to jen jednou, tomu pomeznímu se to tam stalo několikrát za zápas, kdy pustil soupeře do šance po evidentním ofsajdu," poznamenal Ladislav Bártek.

To byla citelná rána do krnovských plánů, domácí pak do přestávky už nic nevytvořili. Navíc se jim ještě před přestávkou zranil Líbař, toho vystřídal dorostenec Hrubý.

„Ve druhé půli jsme to chtěli zlomit. V kabině byl trochu kravál. Kdyby se nám povedlo dát kontaktní gól, mohlo to vypadat jinak," uváděl domácí lodivod. Jenomže v 58. minutě dovršil po brejku Puškáč hattrick. „Ten gól nás úplně zlomil, to byl klíčový okamžik. Od té doby jsme už byli odevzdaní," podotkl Bártek.

Závěr zápas však byl pro Krnovské až příliš krutý. V 84. minutě šel míč od hostujícího Fukaly a Košárek si jej srazil do branky. Za další tři minuty se ukázal opět Puškáč, svou čtvrtou trefou v utkání uzavřel na konečných 0:5 z pohledu Krnova.

„V prvé řadě se chceme omluvit za toto utkání všem divákům. Ztratili jsme tvář. Utkání jsme vůbec nezvládli, samozřejmě část viny beru na sebe. Potopily nás naše nevynucené chyby. Špatně řešíme určité herní situace a soupeři ten zápas ulehčujeme. A takový tým jako Petrovice, které jsou druhé, to umí trestat.

Můžeme být poslední, můžeme prohrát, ale musíme ukázat divákům, že chceme bojovat, že se o to chceme rvát a to jsme dneska nesplnili," hodnotil nepovedené utkání Ladoslav Bártek a pokračoval: „Máme čtyři porážky v řadě a takovými výkony se sestupuje. Už to pro nás začíná být krizové. Týmy nad námi už nám odskočily na pět šest bodů, což je dost."

Krnov – Petrovice 0:5 (0:2)
Branky: 15., 24., 58. a 87. Puškáč, 84. Fukala
Krnov: Jaška – Mitura (55. Dvořák), Daříček, Šustr, Patrik Kundrátek – Cudrák, Líbař (39. Hrubý), Bartoníček, Ondra (70. Simichanidis), Ivan – Košárek. Trenér: Ladislav Bártek