FK KRNOV – ČESKÝ TĚŠÍN 0:3 (0:2)

Domácí nastoupili opět v silně redukované sestavě. Chyběli marodi i čtyři zápasy pauzírující Daříček. Ve středu zálohy musel opět zaskočit Šupák, který však ještě není zcela fit po zranění z prvního kola v Polance. Do útoku poprvé v mistrovském utkání naskočil navrátilec z Rakouska Michal Krčmařík a byl jeden z mála, který snesl přísnější metr. Krnované se od začátku snažili dostat soupeře pod tlak, předvedli několik náznaků šancí, ale pak přišla těžká rána. V šesté minutě se dostali do útoku také hosté. Na hranici šestnáctky se krnovská obrana dopustila několika nepřesností, když mohla odkopnout míč, ale nepovedlo se jí to. Přišla přihrávka do velkého vápna na volného Hradečného a ten vedle bezmocného Furtchaka uklidil balon do sítě – 0:1.

Krnovští se i nadále snažili, ale nedařilo se jim rychle přejít z vlastní poloviny do útoku. Hosté se vždycky stačili včas zformovat. Navíc fi nální fázi Krnova kazily nepřesné přihrávky.

Po čtvrthodině hry dostali bezzubí domácí druhý políček. Po centru do pokutového území se přes nedůrazné obránce domácích prodral k míči Kantor a v pádu přehodil napůl vyběhnuvšího brankáře Furtchaka – 0:2. A s Krnovem bylo zle. Jeho hra postrádala konstruktivní myšlenku, chyběl důraz i pohyb.

Ve třicáté minutě mohlo být domácím ještě hůř. Pod dlouhém pasu za obranu se tváří v tvář Furtchakovi ocitl těšínský Zabelka, krnovský gólman jej však ve stoprocentní šanci vychytal. Deset minut před pauzou přišla konečně první střela na branku hostů, Bartoníčkovu umístěnou ránu z pětadvaceti metrů však lapil brankář Klepek. Poté vystřelil jedovatě Adam Ondra, míč však zakroutil těsně vedle tyče. Ofenzivu se snažili rozhýbat hlavně Šupák s Krčmaříkem, zezadu podporovaní Kozákem. Hlavně na Michala Krčmaříka pískl sudí hodně faulů, z nabídnutých trestných kopů však Krnov nic nevytěžil.

Tři minuty po přestávce zůstal po hlavičkovém souboji v šestnáctce hostů ležet Tomáš Šupák. Objevila se krev a otřesená nová akvizice Krnova musela s tržnou ranou na hlavě střídat. Do hry naskočil mladší z bratrů Ondrových, Štěpán.

Domácí se stále snažili s výsledkem něco udělat. Štěpán Ondra přinesl na hřiště rychlost a strhl i ostatní. V šedesáté páté minutě krásně našel v pokutovém území Kaštovského. Ten se chtěl s balonem otočit a obstřelit gólmana. Jenže strážce těšínské svatyně se přelstít nenechal. O dvě minuty později posílal dvakrát do ohně míč Dvořák, všechno ale skončilo u výborně chytajícího Klepka.

Dvacet minut před koncem bylo defi nitivně hotovo. Na centr z pravé strany si naběhl Zabelka a nikým nekrytý z bezprostřední blízkosti prostřelil Furtchaka. Ten si na míč sáhl, ale v cestě do sítě mu nedokázal zabránit – 0:3.

Od té doby se prakticky jen dohrávalo. Krnov si vytvořil ještě jednu příležitost vstřelit čestný úspěch. Pohotovou a přesnou hlavičku Mitury však vyškrábl ze šibenice gólman Klepek. Domácí si tak ani ve druhém utkání nepřipsali body a prožívají těžké období.

„Jsem hodně naštvaný a hodně zklamaný. Polovina mužstva to odchodila, takhle se hrát nedá. Děláme strašné chyby v obraně, pak dostaneme brzy góly a je po zápase. Nikdo nepomohl dopředu, nikdo nepomohl dozadu. To ani nejde hodnotit," krou til hlavou po utkání kouč Krnova Antonín Hudský.

Celý rozhovor s trenérem si můžete přečíst ve středečním Deníku.

Branky: 6. Hradečný, 15. Kantor, 70. Zabelka

Sestava FK Krnov: Furtchak – Dvořák, Zelník, Biskup, Kozák – Adam Ondra, Bartoníček, Šupák (50. Štěpán Ondra), Mitura (72. Mrukvia) – Kaštovský, Krčmařík. Trenér: Antonín Hudský.