Domácí v netradičních bílých dresech postrádali v sestavě dva klíčové hráče, Lukáše Krčmaříka s Ondřejem Bartoníčkem, ti nemohli hrát pro čtyři žluté katry. Přes toto citelné oslabení začali Krnovští aktivně. Bohužel hned v šesté minutě dostal jejich plán na bodový zisk povážlivou trhlinu. Domácí špatně odkopli míč, k němu se dostali hosté. Postupovali až na hranici pokutového území, odkud Kuba vstřelil. Balon se ještě otřel o bránícího Romana Švrčka a zapadl za záda brankáře Řeháčka, 0:1.

Domácí hráče branka nepoložila, naopak je vyburcovala k ještě větší aktivitě. Dostávali se i do šancí, v té největší nastřelil Tomáš Hudský tyč. V osmnácté minutě vypuklo na stadionu, kam i v nepříznivém počasí zavítalo přes tři sta diváků, veselí. Františkovi Kaštovskému se podařilo uklidit míč do sítě soupeře a bylo vyrovnáno, 1:1.

Více ze hry měl i nadále Krnov, Mohelnice nepředváděla nijak oslnivý fotbal, spíše se bránila a trpělivě čekala na svou příležitost. Ta přišla po půlhodině hry. Hosté zachytili chybnou rozehrávku Krnova, do míče se opřel Masopust a nádhernou střelou z pětadvaceti metrů poslal Mohelnici opět do vedení, 1:2.

Ve druhém poločase se o dobrý fotbal přičinila obě mužstva. Jezdilo se nahoru dolů, ale větší příležitosti ke skórování měli opět Krnovští. Martin Sabó v dobré pozici mířil jen vedle branky, po něm ani Lukáš Mitura z otočky netrefil přesně. Při dvou rohových kopech domácích zachránil svůj tým gólman Mohelnice. Jak Krnovu rychle ubíhal čas, jeho kombinační hra se měnila v nakopávanou. Dlouhé balony však sbírala pozorná obrana hostů.

Navíc v osmdesáté minutě musel předčasně do sprch po druhé žluté kartě nejstarší domácí hráč Richard Kozák, a Krnov dohrával v deseti. Ještě těsně před koncem se dostali krnovští fotbalisté do jedné obrovské příležitosti. Roman Švrček zahrával trestný kop, ale míč z jeho kopačky orazítkoval jen břevno hostující svatyně. A tak Krnov ztratil důležité body na cestě za záchranou divize, když doma prohrál s Mohelnicí 1:2.

„Věděli jsme, že to bez Krčmaříka a Bartoníčka bude hodně těžké. Ale kluci, co nastoupili místo nich, hráli dobře. V podstatě nemůžu týmu nic vytknout, všichni bojovali. Bohužel zase jsme neproměnili své šance a soupeř nás za to potrestal. Mohelnice nic moc nepředvedla, ale má tři body,“ kroutil hlavou kouč Krnova Antonín Hudský a dodával: „Byl to takový nešťastný zápas, i když jsme se snažili, tak všechny míče se odrážely k nim. Nezbývá než bojovat dál.“

FK Krnov – Mohelnice 1:2 (1:2)
Branky: 18. Kaštovský – 6. Kuba, 31. Masopust
Krnov: Řeháček – Dvořák (58. Biskup), Švrček, Zelník, Kozák – Šimčík (58. Bačovský), Hudský, Daříček, Kaštovský – Mitura (80. Vavrečka), Sabó. Trenér: Antonín Hudský