Antonín Hudský ale odmítá roli stoprocentního favorita. „Hrají o život, a to je pro soupeře vždy to nejhorší,“ upozornil na záchranné patálie Lískovce. „Navíc hrají doma, kde mají hráči vždy větší motivaci. Alemyse s tím musíme porvat,“ pokračoval Hudský.

Krnovský kouč postrádá zraněného Vaňka a rovněž Řeháčka, jenž ze sestavy vypadl po okresním derby v Bruntále. „Jakub má ortézu, chybět nám bohužel bude minimálně do konce podzimu,“ litoval Antonín Hudský. Hosté, kteří momentálě bilancují v horních patrech soutěže, mohou v případě vítězství pomoct i bruntálskému rivalovi.

Slavoj totiž ztrácí na Lískovec pouhý bod. „Pochopitelně jedeme uhrát co nejlepší výsledek. Mým tajným přáním je, ať se udržíme špičky krajského přeboru, chci především zůstat nahoře,“ nastínil.

Takřka nepostradatelnou oporou krnovského týmu je Ladislav Klement. Kapitán mužstva se na podzim trefil už sedmkrát. „My se musíme vyvarovat chyb, které se nám teď nakupily v zadních řadách, a pevně se soustředit na útok,“ vysvětlil.

„Musíme dávat především více branek, bez nich se totiž nevyhrává,“ vzpomenul Hudský řadu nevyužitých šancí v domácí remíze s Bohumínem.

Slavoj hostí Frýdlant

Pouhé dva body. Tak tenká je propast mezi záchranou a sestupem. Mezi tolik kýženým úspěchem a tragédií. Minimální rozdíl dělí bruntálské fotbalisty od dna krajského přeboru. A po neděli může být ještě hůř. Anebo naopak podstatně lépe.

Svěřenci trenéra Jaroslava Zabloudila hostí na domácím stadionu devátý tým soutěže Frýdlant nad Ostravicí. Bitva outsidera s favoritem, tou se pomalu stává každý zápas Slavoje. „Frýdlant je rozhodně moc silný soupeř. Hosté jsou určitě favoritem,“ řekl bruntálský kouč.

Zabloudil ale v žádném případě neháže flintu do žita. Vždyť Slavoj na podzim zaskočil už několik nasazených soupeřů, byť body sbírá sporadicky. „Samozřejmě chceme vždy vyhrát. Nemůžeme vůbec přemýšlet nad tím, že bychom prohráli,“ uvedl.

Bruntálský kádr nastoupí před domácím publikem zřejmě v kompletní sestavě. A nedělní cíl? „Bral bych i bod,“ dodal Zabloudil. „Dlouhodobý výhled se bude odvíjet podle toho, jak dokončíme podzim. Teprve poté se můžeme bavit o dalších plánech,“ uzavřel trenér Slavoje.

(eya)