Nový Jičín - Krnov 2:2 (0:2)

Pozdě, ale přece. Mladí krnovští fotbalisté si nechali až trestuhodně uniknout start krajské soutěže. Nakonec je to stálo propad do spodních pater a ztrátu postupových ambicí. Po sérii porážek zabrali už před necelými dvěma týdny v domácím utkání s Karvinou. Tolik kýžené vítězství 4:0 dalo hráčům sebevědomí a důležité body. Bez nich by mužstvo momentálně paběrkovalo na sestupové hranici. To se konečně změnilo. Rückerovi svěřenci sice bilancují až na 11. přícce, ale od šestého Havířova je dělí pouhé tři body. Ztráta na přední týmy krajského přeboru mohla být ještě menší, kdyby hosté v Novém Jičíně udrželi dvoubrankový náskok.

„S bodem jsme nakonec spokojeni. Chtěli jsme hlavně získat body venku a to se podařilo,“ řekl vedoucí mužstva Viliam Vaľočík. Ofenzivě laděná sestava s dvěma útočníky utkání kralovala zejména v první půli, během níž nepustili domácí mužstvo ke své šestnáctce. Do kolen ji ale srazilo špatné bránění standardních situací po přestávce. „Soupeř byl favoritem. Vypadli s námi z divize, takže to bylo takové malé derby,“ měl jasno o síle soupeře Vaľočík.

Krnovští vstoupili do zápasu skvěle, když soustavnou převahu korunovali v 15. minutě. Z postupného útoku od branky před šestnáctkou upadl po faulu Kostrhoun, míč se odrazil k Moravcovi, který dalekonosnou střelou vstřelil krásný gól. Krnovský kapitán se ale radoval zbytečně, sudí totiž odpískal předchozí faul na Kostrhouna. K přímému kopu se postavil Krpec a tvrdou ranou k tyči otevřel skóre zápasu.

Ztratili vedení

O necelou čtvrthodinu později hosté stvrdili svou převahu druhou brankou. Z pravé strany unikl Vavrečka, s míčem se protlačil až do šesnáctky a chytrou střelou pojistil vedení Krnova. Ještě do přestávky mohl srazit soupeře do kolen Kostrhoun, ale stejně jako Vavrečka nedotáhl své šance do finální koncovky. „Kdybychom dali třetí gól, tak domácí by už neměli psychické síly na dotažení skóre,“ litoval Vaľočík.

Po poločasové přestávce jako by si oba týmy na hřišti vyměnily své role. Ofenzivní hra hostujícího mužstva se rázem proměnila v bázlivou podívanou. Naopak domácí na svého sopeře vlétli s velkou vervou. „Začali nás přehrávat v osobních soubojích, nedokázali jsme se z toho vymanit,“ pokračoval Vaľočík. Nátlaková hra Nového Jičína nakonec vyústila v branku. V 70. minutě Krnov nezvládl rohový kop a po hlavičce vytahoval Tejček míč ze své sítě.

Hosté měli šance. Především Kostrhoun, který ve stoprocentní gólovce na hranici šestnáctky nastřelil pouze domácího brankáře. Z druhé branky se málem radoval i Vavrečka, ale nadvakrát řešil špatně finální přihrávku. „Měli jsme vyložené šance na další dva až tři góly,“ litoval Vaľočík. A Nový Jičín trestal. Sedm minut před závěrečným hvizdem Krnovští znovu neuhlídali rohový kop a po skrumáži ve vápně dali domácí nerozhodnému výsledku definitivu. „Nechali jsme se zbytečně zatlačit agresivní hrou domácích. Ale i bod není špatný,“ uzavřel Vaľočík.

Branky: 15. Krpec, 27. Vavrečka. Krnov: Tejček, Krpec, Šimčík, Ledvoň, Biskup, Utrčák, Moravec, Dvořák, Čandas, Kostrhoun, Vavrečka (85. Cudrák). Trenér: Rücker, vedoucí mužstva: Vaľočík.