Trenérovi už před utkáním přibyly další vrásky, když se k marodům Adamovi Ondrovi, Richardovi Kozákovi a Lukáši Miturovi přidal ještě mozek zálohy Ondřej Bartoníček. „Ondru pořád pobolívalo koleno, tak jsme ho vyhnali k doktorovi. Ten zjistil, že to je únavové zranění, tak jsme mu dali volno, ať má klid na vyléčení," upřesnil Bartoníčkovy trable René Vojtěšek. S týmem neodjel ani Štěpán Ondra, kterého čekala ve čtvrtek maturita. Pět absencí, z toho hned čtyři hráči základní sestavy.

„I přes ty absence jsme chtěli v Českém Těšíně uspět, abychom dokázali některým pochybovačům, že umíme hrát fotbal. Řekli jsme si v kabině, že musíme hrát jako tým, pomáhat si a hlavně hrát zodpovědně dozadu," povídal trenér FK Krnov.

A opravdu, Krnov hrál trpělivě, vyhrával osobní souboje a po převzetí míče se snažil přecházet do rychlých brejků. Tahle taktika se vyplatila už v šesté minutě. Po faulu vlevo od šestnáctky domácích rozehrával standardní situaci Tomáš Hudský. Míč nakopl přízemním stříleným centrem na přední tyč, kde Miroslav Daříček odblokoval bránící hráče a mezi nohama pustil balón, který si našel cestu do sítě, 1:0.

Poté se fotbal odehrával hlavně mezi oběma pokutovými územími. Krnovští stále spoléhali na protiútoky, ale nedotáhli je do konce. „Byly to spíše takové náznaky, než nějaké šance. Končily ještě v té předfinální fázi," poznamenal Vojtěšek.

V šestadvacáté minutě už ale hosté udeřili podruhé. Obrana vybojovala míč, který se posunul na střed k Janu Schreierovi. Ten sklepl na Ladislava Klementa, který potáhl balón až do šestnáctky soupeře. „Tady se projevila obrovská zkušenost Ládi Klementa. Zvedl hlavu a poslal přihrávku od sebe na přední tyč," pochvaloval si krnovský kouč. Na nahrávku si nabíhali Tomáš Hudský s Janem Vavrečkou. Oba šli svorně do skluzu a z jedenácti metrů dostali míč podruhé do sítě Českého Těšína. Gól byl připsán Tomáši Hudskému, který byl u míče přece jen o malinkou chvilku dříve, 2:0.

Také domácí vystrčili růžky, ale přes výborně hrající obranný blok Krnov se jim to povedlo jen dvakrát, kdy se dostali do zakončení. Obě příležitosti ale bravurním zákrokem zmařil gólman Miroslav Petr.

„O přestávce jsem v kabině říkal klukům, že musíme hrát pořád stejně disciplinovaně, že teď do nás půjdou a budou chtít co nejdříve vstřelit kontaktní branku," povídal René Vojtěšek a pokračoval: „Hlavně se nesmíme nechat zblbnout, bude to hodně o psychice."

Ve druhé půli byl k vidění fotbal nahoru-dolů, ale vyložené šance nepřicházely. „Domácí se přes nás strašně těžko prosazovali, tak nakopávali míče, ale my jsme je sbírali a přecházeli zase do brejků. Chyběla nám bohužel finální přihrávka. A dost situací jsme nevyřešili úplně ideálně," popisoval průběh druhé pětačtyřicetiminutovky Vojtěšek. Český Těšín se snažil zatlačit hosty a neustále střílel na branku.

Osm minut před koncem se domácí dočkali. Po rohovém kopu přišel centr na zadní tyč, kde nehlídaný hráč Českého Těšína uklidil míč za brankovou čáru. „Nešli jsme po něm důsledně, a tak tam zůstal sám. Myslím, že balón trefil rukou, ale teď už je to jedno," rozebíral situaci krnovský trenér.

Víc už ale domácí nestihli a Krnov tak přivezl z Českého Těšína tři body. „Jsem rád, že se vyplnilo, co jsem říkal. Až dáme dvě branky, tak vyhrajeme," usmíval se René Vojtěšek a pokračoval: „Kluci makali jeden za druhého, i za ty, co hrát nemohli. Předvedli výbornou morálku a zaslouženě vyhráli."

FC IRP Český Těšín - FK Krnov 1:2 (0:2)
Branky Krnova: 6. a 26. Tomáš Hudský
FK Krnov: Petr - Zelník, Biskup, Daříček, Dvořák - Klement, Hudský Vavrečka, Schreier, Lalák (85. Uherek) - Čanecký (60. Pobucký). Trenér: René Vojtěšek

V sobotu v Háji

Krnovští fotbalisté odehrají další utkání opět na hřišti soupeře, v sobotu od 16.30 se představí v Háji ve Slezsku. „Bude to podobný zápas jako v Těšíně. Oba týmy potřebují body. Myslím, že v tomto zápase budou větší emoce. Věřím, že pokud budou kluci makat jako doposud a proměňovat šance, tak můžeme uspět," uvedl René Vojtěšek.

Do sestavy by se měl vrátit Ondřej Bartoníček, rekonvalescenti Lukáš Mitura s Adamem Ondrou ještě ne. „Oba už budou v pátek na tréninku. Pokud všechno půjde dobře, v dalším zápase už budou na lavičce," dodal kouč.