Svěřenci Antonína Hudského z Krnova jsou na čele tabulky a vezou se na vítězné vlně. V minulém utkání si snadno poradili na hřišti poslední Čeladné a o víkendu přivítají jednoho z aspirantů na nejpřednější umístění, tým Opavy 2004.

„Do Čeladné jsme cestovali s cílem nic nepodcenit a podat zodpovědný výkon, který nám zajistí vítězství. Kluci za to vzali a v průběhu utkání odvedli kvalitní výkon, který nás dovedl k zaslouženému vysokému vítězství,“ řekl k utkání kouč Krnova Hudský. Vedení v soutěži krnovské hráče těší a zárověň před svými příznivci i zavazuje. Na takovou pozici se čekalo v Krnově hodně dlouho a bylo by škoda ji ztratit. Mužstvo se zodpovědně připravuje na další důležité utkání s Opavou.

„Samozřejmě že vedení v tabulce nám dělá radost, ale cítíme i velkou zodpovědnost. V neděli nás čeká Opava a nechtěli bychom naše příznivce a i sami sebe zklamat. Věřím, že zápas zvládneme a že nás přijdou podpořit naši příznivci,“ dodává ještě krnovský trenér. Nedělní důležitý zápas mezi FK Krnov a Fotbal Opava 2004 začíná ve 13.30 hodin a domácí fotbalisté věří v podporu svých příznivců, kteří jim již nejednou pomohli.

Další utkání krajského přeboru čeká také na fotbalisty Jiskry Rýmařov. Jiskra se nemůže pořádně chytit, a i když herně stále neodvádí špatné výkony, tak výsledkově tápe. V minulém utkání na vlastním hřišti remízovala s Českým Těšínem, když v polovině zápasu prohrávala rozdílem dvou branek.

„Je to pořád stejné. Nemáme špatný tým a nehrajeme špatně. Výsledky ale nejsou odpovídající. V nedělním zápase s Českým Těšínem jsme v prvním poločase nehráli dobře, ale ve druhém jsme měli na to zápas otočit. Neproměňujeme šance a chyby v obraně nás pak stojí body,“ posteskl si trenér Jiskry Petr Kostelník. Jiskra se propadla až na čtrnácté místo v tabulce, ale má dostatečný náskok na dvojici Frenštát pod Radhoštěm s Čeladnou.

Rýmařovští by rádi svou situaci vylepšili, ale v sobotním utkání na hřišti Jakartovic to nebudou mít jednoduché. Jakartovice se v posledních zápasech rozehrály a před svými příznivci budou chtít vyhrát. „Nečeká nás v Jakartovicích lehlý zápas, ale budeme bojovat a snad to přijde. Mužstvo na to má, ale musí to prodat,“ dodává ještě kouč Rýmařova. Sobotní zápas na hřišti v Jakartovicích bude zahájen ve 13.30 hodin.