Pusté Polomi patří druhé místo v tabulce krajského přeboru, navíc v jejich sestavě působí i momentální král střelců soutěže, David Liška. Krnovský trenér udělal oproti utkání v Bohumíně jednu změnu. Do záložní řady se vrátil Tomáš Hudský. V brance dostal opět důvěru Taras Furčak.

A Krnováci nastoupili do zápasu bez respektu. Vytvořili si velký tlak a přišpendlili hosty k jejich pokutovému území. Po sérii rohových kopů zahrával v šesté minutě standardní situaci pětatřicet metrů od branky soupeře Ladislav Klement. Míč doletěl na hranici malého vápna, kde se nejlépe zorientoval Jan Schreier a hlavou jej dostal do sítě – 1:0.

Stejný hráč se po nákopu Jana Zelníka dostal ke střele z hranice šestnáctky, ale trefil jen dobře postaveného brankáře Minaříka. První šance hostů přišla až po čtvrthodině hry, ale rána Kozla šla vedle krnovské branky. Přesto to Pustou Polom nabudilo a její hráči se snažili posílat dlouhé míče za obranu domácích. Obrana Krnova ale všechno dokázala uhasit.

Jen jedinkrát se sám před Furčakem zjevil Beinhauer, ale zastavil ho ofsajd.

Divákům, kterých přišly na stadion více než tři stovky, se musel fotbal líbit. Akce střídala akci, ale na obou stranách chyběly finální přihrávky, aby se situace dotáhly až ke gólovému efektu. V sedmatřicáté minutě mohli domácí vedení pojistit. Tomáš Hudský poslal balon na pravou stranu na rozběhnutého Jiřího Laláka. Ten odcentroval do šestnáctky, míč sklepl Klement na Hudského. Před ním zívala skoro prázdná branka, jenomže krnovský záložník z deseti metrů přestřelil.

Za tři minuty bylo Polomským před jejich brankou zase pořádně horko. Po centru Klementa hlavičkoval Miroslav Daříček, ale gólman Minařík vytáhl balon konečky prstů nad břevno. Následně zahrával rohový kop opět Klement. Míč se dostal na zadní tyč, kde jej Zelník napálil do branky. Jenže v poslední chvíli se tam zjevil i Minařík a stoprocentní šanci zlikvidoval.

Aktivně začali Krnovští i ve druhé půli. Ale v pětapadesáté minutě přišel šok. Pár metrů od rohového praporku u pravé autové čáry se k míči dostal hostující Hradský. Míč napálil oblokem směrem na Furčakovu svatyni, nejspíše chtěl centrovat. Balon ale nabral faleš a zaplul přes krnovského gólmana na zadní tyč a zastavil se až v síti – 1:1.

Krnovští se snažili tlačit zase dopředu, ale kazili mnoho přihrávek anebo řešili situace zbrkle. Hráči Pusté Polomi se stáhli na vlastní polovinu, zahustili prostor a domácím se těžko prosazovalo. Navíc vyráželi do brejků. Moc se neukázal hlavní rozhodčí, který začal pískat velice úzkostlivě, navíc mnohdy nepřesně a obráceně.

Rozhodnout o tom, že tři body zůstanou v Krnově, mohl v jednasedmdesáté minutě Jan Vavrečka. Toho vysunul do šestnáctky soupeře Schreier, jenže mladý fotbalista napálil přesně spojnici tyče břevna. Míč vyletěl vysoko do vzduchu, ale vracel se do hřiště, jenže Klement ztroskotal opět na vynikajícím Minaříkovi. Pustá Polom se sice ještě také snažila proniknout sem tam do útoku, ale spíše se soustředila na obranu. Také proto sbírali jednu žlutou kartu za druhou. Gól už nikdo z protivníků nepřidal, a tak se Krnov s Pustou Polomí rozešel smírně 1:1.

FK Krnov – Pustá Polom 1:1 (1:0)
Branky: 6. Schreier – 55. Hradský
Krnov: Furčak – Zelník, Biskup, Daříček, Dvořák – Bartoníček, Klement – Lalák (66. Štěpán Ondra), Hudský, Vavrečka – Schreier (72. Čanecký). Trenér: René Vojtěšek

Trenér Krnova René Vojtěšek: Vždycky nám chyběl krok

Utkání jste dobře začali, ale nakonec máte jen bod. Jak jste zápas viděl?

Budu se opakovat, a nevím, jak ještě dlouho, ale říkal jsem klukům: Až my dáme dvě branky, tak vyhrajeme. V prvním poločase jsme po té brance měli dvě stoprocentní šance. Tomáš Hudský přestřelil, Honzovi Zelníkovi ji chytil brankář. Pak tam ještě nějaké náznaky šancí byly. Ve druhém poločase Honza Vavrečka nastřelil břevno.

Vždycky nám chyběl krok k tomu, abychom šli do zakončení. Myslím si, že jsme byli určitě aktivnějším mužstvem. Gól, který jsme dostali, no to už snad ani není možné. Hráč odkopával míč jenom z nouze, a zapadlo to do branky. K tomu nemám co říct. Kluky samozřejmě pochválím za to, že jsme až do devadesáté druhé minuty chtěli výsledek zvrátit ve svůj prospěch.

Na to, že je Pustá Polom třetí v tabulce, tak jste ji po celou dobu přehrávali.

Myslím, že jsme přehrávali už i Hradec. Musím říct trošku neskromně, že i ostatní mužstva jsme přehrávali, ale nám chybí ten druhý gól.

Po tom brzkém prvním gólu jste měli jasně navrch, Pustá Polom nevěděla, co hrát.

To si myslím taky, že nevěděli, co hrát. Čekali, co budeme předvádět my. Kdybychom dali druhý gól po šanci Tomáše Hudského, tak by to utkání už z jejich strany nebylo tak aktivní a my bychom jej zvládli, protože jsme hráli dobře dozadu, zodpovědně a disciplinovaně.

Ve středu vás čeká utkání v Českém Těšíně. To bude složitý úkol.

Bude to těžký zápas. Byl jsem se na ně podívat v Háji ve Slezsku. Oni hrají hodně kombinačně, mají tam tvořivé hráče. Ale myslím si, že v téhle soutěži se dá hrát s každým.