Jakkoliv se mohlo zdát, že už před zápasem je výsledek jasný, na hřišti to tak nevypadalo, Avízo dokonce po první půli vedlo 2:1. Po přestávce favorit přece jen přidal a s góly se roztrhl pytel, ale i tak výsledek 5:4 z pohledu Krnova ukazuje, že Avízo hodně zapracovalo na své fyzické kondici i koncovce.

Jelikož to byl pro oba týmy první přípravný test, o výsledek až tak nešlo, trenéři si chtěli spíše vyzkoušet složení mužstva a různé varianty sestavy. Poslední poločas si před svým odchodem do Německa zahrál krnovský Marcel Cudrák a na rozloučenou se blýskl dvěma góly.

Domácím skřípal přechod do útoku

U krnovského kouče Petra Hrdličky převažovala spíše nespokojenost. „Po delší době jsme si vyzkoušeli velký fotbal a bylo to vidět. Nevydařil se nám už vstup do utkání a podle toho pak vypadal i výsledek," hodnotil kriticky domácí trenér.

Hned také věděl, kde byla největší chyba jeho celku. „Vůbec nám nešel přechod z obrany do útočné fáze. Kazili jsme obrovské množství přihrávek, přitom terén byl výborný. Nevím, v čem to bylo," rozebíral Hrdlička a pokračoval: „Po založení akce a jedné, dvou přihrávkách jsme hodně ztráceli míče a nestačili se vracet. Albrechtičtí pak chodili do přečíslení tři na dva nebo dva na jednoho. Z pěti šancí nám dali čtyři góly," pochválil efektivitu soka.

I když domácí čtyřikrát inkasovali, přesto protivníka přestříleli. „To je snad jediné pozitivum, že jsme dali pět gólů. A to jsme ještě asi deset dalších tutovek spálili," poznamenal Hrdlička.

Posily se zatím jeví dobře

Lodivod FK Krnov měl k dispozici všechny hráče, se kterými může na jaře počítat. Představily se i nové a staronové posily Jiří Bačovský, Jiří Šimčík a Jakub Dankovič. „Určitě nezklamali, ale trochu sklouzli do té šedi výkonu celého mužstva," říkal Hrdlička a dodával:

„S Jirkou Bačovským jsem ale hodně spokojený. Nato, že hrál v nižších soutěžích, tak má úplně perfektní přístup jak k tréninku, tak k fotbalu vůbec. Prosadil se i střelecky. Počítám s ním na hrot. Potřebuje jen ještě nabrat fyzičku a bude to super," chválil staronovou tvář v dresu Krnova.

Další navrátilec Jiří Šimčík je momentálně po zranění. „Léčil stehno a netrénoval. Zařadili jsme jej na pravou zálohu, trošku se tam hledal, ale on se do toho dostane," uvedl Petr Hrdlička.

Úplně novým článkem sestavy je Jakub Dankovič. „Odehrál poločas na místě Marcela Cudráka, který odchází. Právě tam si představuji, že by měl nastupovat, jenže asi mu ta levá strana zálohy příliš nesedí, uvidíme. Je to ale výborný fotbalista do kombinace, hodně silný na míči, bude velkým přínosem," uvedl kouč.

Otázka brankářů vyřešena

Celé utkání odchytal v krnovské brance Taras Furčák. S ním také trenér počítá jako s jasnou jedničkou. „Mirek Petr je mimo, takže Taras bude jednička. Krýt záda by mu měli dva gólmani. Teď už můžu prozradit i jména, bude to Tomáš Toldi z Krásných Louček a veterán Petr Kočenda," osvětlil situaci kolem strážců krnovské svatyně Petr Hrdlička a pokračoval:

„Petr chytal také v Loučkách, ale s fotbalem chtěl skončit. Jsme kamarádi, takže jsem ho ještě přemluvil. Oba jsou srozumění s rolí dvojky, na zápas vždycky pojede ten, který bude mít čas," dodával.

To trenér Avíza Město Albrechtice Gustav Santarius i přes porážku viděl zápas hodně pozitivně. „Sám jsem byl překvapený, jak držíme s favoritem krok. Hra byla velice dobrá," pochvaloval si.

Útočníci si zkusili obranu

Avízo v zimě prochází velkou hráčskou výměnou, přišlo hodně nových tváří, a tak kouč zkouší různé varianty možné sestavy. „Máme docela široký kádr, takže je z čeho vybírat. V prvním poločase jsme zkoušeli ve stoperské dvojici Pelána se Zemanem. I když Zeman byl vždycky ofenzivním hráčem, tak vzadu v obraně mu to šlo dobře," povídal k novému složení zadních řad Santarius a ještě dodal:

„Vzadu jsme vyzkoušeli také Buriána, který je normálně taky útočník. A můžu říct o něm totéž co o Zemanovi, zahrál velmi dobře." Na opačnou pozici, tedy na hrot, vysunul trenér Hažíka. „Vrátil se z Itálie, kde byl pracovně a právě tenhle typ fotbalisty nám chyběl. On je v útoku takový rozbíječ," říkal.

Totéž se dá říct o další posile, Petru Baczkem. „My jsme všichni takoví bojovníci ve vysoké trávě. Petr je vysoký kluk, vyhrává většinu hlavičkových soubojů, takže tím bude velice platný při standardkách. A to nejenom útočných, ale také ve vlastní šestnáctce. To nám na podzim hodně chybělo," uváděl dále Gustav Santarius.

Záloha má nový kabát

V záložní řadě se už také představily dvě zcela nové posily, Roman Štalmach s Michalem Láníkem. „Štalmach hrál napravo, Láník nalevo a oba ukázali, že pro nás budou obrovský přínos. Jsou hodně fotbaloví, do kombinace. Mají veliký přehled a rozdávají přesné přihrávky," chválil hru nových tváří Avíza kouč.

Ve středu zálohy zkoušel trenér Santarius Silvana Komuenha, ale zjistil, že to nebude pozice pro něj. „Tam mu to moc nešlo. Když jsem ho pak stáhl na beka, tak to už bylo dobré," podotkl.

Šípek nahradí v bráně Heinzkeho

V zimní přestávce musel Gustav Santarius řešit, podobně jako jeho krnovský kolega, otázku brankářů. S tím rozdílem ovšem, že Avízu odešla jednička Tomáš Heinzke. „Celý zápas odchytal Bohumil Šípek. Asi ve dvacáté minutě trefil hlavou tyčku, to už jsem myslel, že se nezvedne," popisoval nešťastný okamžik trenér Avíza a pokračoval:

„Ale oklepal se a pokračoval. Je to zkušený gólman. Není sice tak mrštný jako Tomáš Heinzke, ale výborně čte hru, perfektně vybíhá. U balónu je vždycky dřív než útočník soupeře. V brance mít rozhodně problém nebudeme," povídal spokojeně Santarius.

Zatím to tedy vypadá, že se ve Městě Albrechticích tvoří dobré mužstvo. „Kádr je opravdu dobrý. Zlepšilo se nám držení míče, všichni to jsou hodně fotbaloví hráči, kombinační. Uvidíme, jak se nám bude dařit dál," uzavřel Gustav Santarius.

FK Krnov - Avízo Město Albrechtice 5:4 (1:2)
Branky: Cudrák 2, Štěpán Ondra, Hudský, Bačovský - Burda, Baczke, Drahotušský, Zeman

FK Krnov I. poločas: Furčák - Zelník, Biskup, Kozák, Daříček - Bartoníček, Klement -Šimčík, Adam Ondra, Dankovič - Bačovský. II. poločas: Furčák - Dvořák, Biskup, Kozák, Mrukvia - Bartoníček, Hudský - Štěpán Ondra, Uherek, Cudrák - Šmíd. Trenér: Petr Hrdlička
Avízo Město Albrechtice I. poločas: Šípek - Pavlíček, Pelán, Zeman, Burián - Láník, Baczke, Táborský, Štalmach - Burda, Hažík. II. poločas: Šípek - Drahotušský, Pelán, Pavlíček, Oliverius - Fiebrich, Baczke, Komuenho, Boček - Burián, Zeman. Trenér: Gustav Santarius