Hájek a Synové – FC Slavoj Bruntál SM 6:1 (4:0)

Krize v bruntálském klubu se prohlubuje a je logicky znát i na výsledcích mužstev. V sobotním utkání Slavoj čelil soupeři nesmírně silného zrna. Jakubčovice, kde má domovské právo celek Hájek a synové, totiž patří ke žhavým aspirantům na postup do divize. Bruntálští fotbalisté postrádali ve své sestavě do Rýmařova uvolněného Pícu a také Domitera.

Oslabený tým hostů i přesto od úvodních minut bojoval na hřišti vysokého favorita o přijatelný výsledek. Svěřenci bývalého opavského ligového hráče Jana Baranka ale měli utkání plně pod svou kontrolou.

Favorit nezklamal

Domácí si vytvořili převahu a s ní záhy přicházely gólové šance. Mladý hostující kolektiv bojoval, ale na kvalitního a zkušeného soupeře viditelně ve všech směrech nestačil. Domácí fotbalisté hráli s chutí a divákům předváděli technický kombinační fotbal, který jim přinášel i branky v síti bruntálského gólmana. Žifčák dělal co mohl, ale čtyřem gólům ve své síti do konce prvního poločasu nezabránil.

Pod taktovkou domácího týmu probíhalo dění i po přestávce. Na hráčích Slavoje Bruntál byla sympatická bojovnost a velká snaha alespoň o čestný úspěch. Toho se hosté dočkali po vydařeném protiútoku, který úspěšně zakončil Jan Ševčík a snížil vedení domácích na přijatelný rozdíl tří branek. Domácí kolektiv si ale žádné další problémy nepřipouštěl a pokračoval v suverénním výkonu. Nadále se tak hrálo před brankou Slavoje, jehož hráči čelili tlaku domácích a dalším nebezpečným situacím před svým brankářem. Slavoj občas vyrazil do protiútoků, ale ty domácí obrana bez větších problému likvidovala.

Celek Hájek a synové do konce utkání přidal ještě další dvě branky do sítě Slavoje a stanovil tak konečný výsledek na jednoznačných 6:1 ve svůj prospěch. A hosté si z Jakubčovic odvezli pořádný debakl, který reflektuje krizi bruntálského týmu a potvrzuje fakt, že v letošní sezoně budou bojovat o záchranu.

Branka: Ševčík. Bruntál: Zifčák, Pánek, Michna, Raab, Stefanovský, Vajďák, Hoffmann, Ivo Bačo, Zdeněk, Ševčík, Chudý, střídali: Cabál, Ondra Bačo. Trenér: Jan Jedlička.