Proč? Vše odstartoval otevřený dopis trenérského tandemu. Jan Jedlička a Karel Stefanovský si stěžovali na postup vedení bruntálského celku. Slavoji totiž hrozí podstatně víc než jen vnitřní rozepře. V sázce je dokonce i samotná existence klubu. Bruntálu hrozí za odhlášení rezervního mužstva ze soutěže I.A třídy pokuta 30 tisíc. Kdo ji zaplatí?

„Pokutu samozřejmě zaplatí sdružení. Kdo to zavinil je otázka. Výkonný výbor, protože provedl sloučení? Sportovní manažer, protože nezajistil dostatek hráčů? A měl na nové hráče klub finanční zdroje? Trenér Jedlička, protože nebyl pro řadu předpokládaných hráčů z předchozích dvou družstev jako trenér přijatelný a odmítli s ním hrát?“ ptal se ve svém prohlášení předseda Jiří Marada.

Podstatně větší starosti dělají generalitě bruntálského klubu nejasné okolnosti okolo hospody Slavoje. Kritické křídlo tvrdí, že za Ladislavem Švajdou, bývalým správcem zařízení, zůstalo neprůhledné účetnictví.

Jakékoliv nekalosti ale Marada rezolutně odmítá. „Revizní komise shledala problém ve vedení hospody za první čtyři dny ihned po rozjezdu hospody. Problém byl v nedostatečné dokladové dokumentaci. Ostatní dny jsou vedeny bez závad. Není možno dokázat jakýkoliv špatný úmysl a není žádný relevantní důkaz, že by vznikla sdružení jakákoliv škoda,“ doplnil.

Olej do ohně ještě přilil nedávný přestup Píci do Rýmařova. O odchodu jednoho z klíčových hráčů týmu totiž dokonce nevěděli ani trenéři Jedlička a Stefanovský. V bruntálském klubu panuje nesmírně nervózní nálada. Po květnovém spojení se Starým Městem to jde se Slavojem jen z kopce. „Teď už to není sranda,“ řekl člen výkonného výboru Jiří Domiter. „Město nám začalo pomáhat, teď se bojím, že se k nám otočí zády,“ dodal.

Stanovisko Jiřího Marady naleznete ZDE.