Oba celky, jak Krnov tak i domácí Havířov, jsou bezprostředně ohroženy sestupem, a tak o důležitosti střetnutí nebylo třeba dlouho polemizovat. „Byl to od počátku hodně nervózní zápas. Všichni na trávníku si byli vědomi, o co jde. Nervozita z obou stran byla na hře dost patrná," povídal krnovský kouč Antonín Hudský.

Domácí začali zhurta. Hned ve druhé minutě se dostal k zakončení Chovanec a hned z toho byla gólová šance. Let míče však zastavila jen tyč krnovské svatyně. Hosté se snažili hrát hodně s míčem, ale při kombinacích jim chyběl klid a přesnost. „V poli to bylo vyrovnané. Myslím, že jsme měli balón víc na našich kopačkách, ale jak říkám, hráli jsme nervózně. Slibná kombinace vždycky skončila nějakou nepřesností," komentoval průběh střetnutí Hudský.

Krnovskému stratégovi už se do sestavy vrátili vykartovaní obránci Biskup se Zelníkem, jenomže pro zranění chyběl záložník Tomáš Hudský, za čtyři žluté karty zase stál Roman Švrček. „Právě Roman a jeho klid a přehled nám ve hře hodně chyběl," poznamenal trenér zatím posledního celku divize.

V pětatřicáté minutě se Krnovu podařila útočná akce a hned se mohli radovat. Krčmařík se dostal až do zakončení a překonal Mrozka v havířovské brance, 0:1. Krnovským fotbalistům se tak podařilo splnit dílčí cíl a vstřelit v utkání první gól, po kterém by získali psychickou výhodu.

Jenomže ta nevydržela dlouho. Čtyři minuty před poločasem se po chybě hostů dostal do šestnáctky sám domácí Starý a nedal Řeháčkovi šanci, 1:1. O dvě minuty později pak mezi krnovské beky naběhl Lukan a domácí vedli 2:1. Obrat během dvou minut dostal Krnováky zase na zem. „Co k tomu říct? Udělali jsme dvě chyby a soupeř obě dvě potrestal," kroutil hlavou Hudský.

Ve druhé půli se hra ještě o poznání vyrovnala, ale nervozita se z trávníku nevytratila, trochu svazovala nohy oběma stranám. „Pořád jsme se to snažili strhnout, ale ti naši mladí kluci jsou hrozně divocí," trošku se usmál krnovský kouč. Pak si ale obrovskou šanci vytvořil domácí Havířov. Krajní záložník Laryš vymyslel nápaditou akci, po které ještě lépe odcentroval. Pojistkový gól měl na hlavě výborně hrající Chovanec, ale neproměnil.

Zákonitě přišel trest pro domácí, pro Krnovské spása. Lukáš Krčmařík využil díry v havířovské obraně a svou druhou trefou vyrovnal na 2:2.

„Pak se hrálo nahoru, dolů. Domácí měli ještě dva slibné brejky, ale naštěstí nedali a my máme další bod z venku," pokyvoval hlavou Antonín Hudský a pokračoval: „Těžko říct, jestli je to zisk nebo ztráta. Každopádně máme dva body ze dvou venkovních utkání za sebou, nemuseli jsme mít žádný, takže je bereme."

Sám trenér Hudský nebyl s výkonem svého celku tak úplně spokojen. „V Prostějově jsme hráli lépe, kluci měli větší nasazení. Možná to bylo i tím, že tam jsme mohli jen získat, zatímco teď jsme museli nějaký ten bod urvat," zhodnotil lodivod FK Krnov.

MFK Havířov - FK Krnov 2:2 (2:1)
Branky: 41. Starý, 43. Lukan 35. a 69. Krčmařík

Havířov: Mrozek - Kadlčák, Michalčák, Hrbáček, Pešek - Laryš, Kosňovský, Breškovec (39. Pristáš), Lukan - Chovanec, Starý (76. Vachtarčík). Trenér: Zoltán Beňo
Krnov: Řeháček - Biskup, Daříček, Zelník, Sabó - Šimčík, Dvořák, Bartoníček, Mitura (85. Vavrečka) - Kaštovský, Krčmařík. Trenér: Antonín Hudský