K prvnímu utkání nové sezony zavítali do Krásných Louček hráči Suchých Lazců. Utkání mělo od úvodního hvizdu rozhodčího velmi dobré tempo. Obě mužstva předváděla atraktivní, útočný fotbal. V prvním náznaku šance se objevili hosté, brankář Petr si bez problémů poradil.

Ve 13. minutě zahrozili domácí. Lalákovu střelu ale hostující obránci zblokovali mimo svou bránu. V 19. minutě si domáčí hráči dávali ve vlastním pokutovém území navzájem přednost, míč musel nakonec do bezpečí uklízet až brankář Petr.

Ve 28. minutě měli slibnou šanci domácí fotbalisté. Lalák si chytře položil na zem obránce i brankáře Suchých Lazců, jeho střelu srazil obránce jen ke Kočendovi, ani ten ale míč do sítě hostů nedopravil. Dočkat se mohli domácí ve 36. minutě. Blízko ke skórování byl Vojtěšek, ale hlavou z dobré pozice také minul branku soupeře. Útočný fotbal pokračoval dále. Těsně před přestávkou měli po rychlém protiútoku obrovskou šanci ke vstřelení vedoucího gólu hosté. Brankář Petr ale předvedl dva vynikající zákroky a štěstí měl při následné dorážce, která skončila na jeho pravé tyči.

Kvalitní fotbal sledovali diváci i ve druhém poločase utkání. V 55. minutě vyslal na branku hostů skákavou střelu Rinke, brankář Suchých Lazců si poradil. O dvě minuty později přihrál Rinke Chlopčíkovi, ten ale pálil nad. Hosté hned vzápětí zaútočili a po vydařené akci skončil míč na břevně domácí branky. V 61. minutě se hosté dočkali vedoucí branky. Nedůrazného sklepnutí míče Mylka brankáři Petrovi využil hostující útočník a poslal hosty do důležitého vedení.

Domácí hráči po inkasované brance dali do závěru utkání všechny síly. V 64. minutě zahrával Gřunděl přímý kop a Chlopčík tečoval míč jen těsně vedle levé tyče branky hostů. V 75. minutě vyslal znovu Chlopčík dobrou střelu z hranice pokutového území, míč ale mířil o centimetry nad. Krásné Loučky mocně útočily a ve snaze vyrovnat otevřely obranu.

V 77. minutě se hostující útočník po rychlém protiútoku šikovně otočil kolem domácích obránců, ale naštěstí pálil těsně vedle. Vyrovnání měli domácí na kopačkách v 88. minutě. Před velkým vápnem hostů se chytře uvolnil Fiurášek, na jeho přihrávku podél brankové čáry se natahoval Lalák a po střetu s hostujícím obráncem rozhodčí penaltu nenařídil.

V nastaveném čase se na rohový kop před brankou Suchých Lazců rozběhl i domácí brankář Petr, míč však získali hosté, kteří zkoušeli z poloviny hřiště trefit prázdnou domácí branku. Ten se ale zastavil na brankové čáře a stav 0:1 v neprospěch Krásných Louček se nezměnil ani po závěrečném hvizdu rozhodčího.

V soutěži I.B třídy pokračují fotbalisté Krásných Louček v sobotu znovu na vlastním hřišti, kde od 17.00 hodin přivítají Otice.

Krásné Loučky – Suché Lazce 0:1 (0:0)
Krásné Loučky: Petr - Choma, Mylek, Chudický (58.Gřunděl), Vojtěšek (76. Adámek) - Mamula, Rinke, Kočenda, Lalák - Chlopčík, Beran (53. Fiurášek), trenér: Pavel Němec. ŽK: Chudický.