Krajský přebor má před sebou své poslední kolo

Region - Závěrečné kolo má před sebou o nastávajícím víkendu fotbalový krajský přebor a také ostatní krajské soutěže. Také v soutěži krajského přeboru jsou všechny otazníky vyřešeny a soutěž se bude jen dohrávat. Rovněž zde oba naší zástupci bojovali na opačných koncích tabulek.

18.6.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Ježdík

Krnov může být v klidu

Vcelku spokojeni mohou být fotbalisté FK Krnov, kteří se podle svých předsezonních cílů umísťují v horní polovině tabulky. „Trochu nás mrzí, že nám špice tabulky utekla. Chtěli jsme hrát v tabulce po dobrém konci podzimu a začátku jara přece jen výše. Škoda ztracených utkání, které jsme dobře rozehráli a po nevyužitých příležitostech nakonec poztráceli body,“ říká kouč Krnova Antonín Hudský.

Krnovští po remíze 1:1 ve Starém Městě pokračovali v soutěži předposledním kolem a naposled před vlastními příznivci utkáním s Lichnovem. V prvním poločase domácí beznadějně posledního soupeře viditelně podcenili. Lichnov, který za celý letošní ročník krajského přeboru uhrál jediný bod, držel v Krnově proti domácímu favoritovi ještě o přestávce bezbrankový výsledek. „O poločase jsme si to trochu vyříkali a od začátku druhé půle to již bylo o poznání lepší,“ říká krnovský trenér.

Zápas se ve druhé půli stal již jednoznačnou záležitostí Krnovanů, kteří si s chutí zastříleli a zakombinovali. Pět branek v síti Lichnova pak stanovilo konečné skóre utkání na jasné vítězství domácích. Chceme soutěž úspěšně dohrát ve Vratimově a pomalu se připravovat na novou sezonu, kde chceme ještě výše,“ dodává ještě trenér Krnova. Tým FK Krnov získal zatím jedenapadesát bodů a je na pátém místě.

Dramatická koncovka Starého Města

Až v předposledním kole minulou neděli na hřišti Bystřice nad Olší odvrátili fotbalisté Starého Města teoretickou hrozbu sestupu. Staré Město mělo na sestupující Bystřici náskok pěti bodů a k jistotě potřebovalo bod. K utkání ale Staroměstští odcestovali v nekompletní sestavě a do brány dokonce musel nastoupit útočník Domiter.

V nervózním utkání se po bezbrankovém prvním poločase ujali domácí překvapivého vedení. Někteří staroměstští hráči zápas nezvládali psychicky a po zbytečném řečnění byli vyloučení hostující Zabloudil a Paulík. S hosty to vůbec nevypadalo dobře a domácí měli výbornou pozici. Tu ale nakonec nezvládli. Fotbalisté Starého Města i v dvojnásobném oslabení dokázali zabojovat a porvat se o výsledek. Deset minut před koncem poslali hosté z brány do útoku Domitera a vrhli všechny síly do útoku. Velká snaha a bojovnost jim přinesla ovoce v nastavené hrací době, ve které Píca vstřelil zlatý vyrovnávací gól, který Starému Městu zaručuje krajský přebor i pro příští soutěžní ročník.

„Mrzí zbytečná nedisciplinovanost vyloučených hráčů, což nám zkomplikovalo situaci. Na druhé straně ale ostatní kluci i v devíti prokázali dobrou partu a bojovnost a zaslouží uznání. Jsme rádi, že soutěž máme zajištěnou pro náš nový oddíl. Bylo by to hodně nepříjemné, kdyby se nám to nepodařilo. Pomalu se můžeme v klidu chystat na novou sezonu, kde bude hodně změn,“ říká manažer oddílu Ladislav Švajda. Staré Město má na kontě jedenatřicet bodů a soutěž končí v sobotu proti Petřkovicím.

Také Slavoj zůstává

Nepříliš vydařenou sezonu končí také fotbalisté Slavoje Bruntál. Také oni soutěž jen dohrávají a zajistili si v ní udržení již před několika koly. V minulém kole hrál Slavoj u souseda v tabulce, Slávie Opava. Svěřenci trenéra Jana Jedličky odvedli proti Slávii bojovný výkon a o jejich porážce rozhodl jediný gól z prvního poločasu.

„Těší nás, že Slavoj se udržel a budeme mít zastoupení jak v krajském přeboru, tak i v I.B třídě. Myslím, že máme pro příští sezonu z čeho vybírat,“ dodává ještě manažer nového bruntálského klubu. Slavoj získal osmnáct bodů a je v tabulce třetí od konce na dvanáctém místě, ze kterého již nemůže být sesazen.

Autor: Jiří Stanovský

18.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Olympijský festival u Ostravar Arény, neděle 18. února 2018 v Ostravě. Primátor Ostravy Tomáš Macura navštívil stánek Deníku
47

Olympijský festival v Ostravě by měla navštívit Eva Samková

Rychlobruslařka Karolína Erbanová.

Další medaile! Bronz pro Erbanovou, vybojovala ho ve sprintu na 500 metrů

Výhra ve skupině! Češi si poradili i se Švýcary

/FOTOGALERIE/ Ani ve třetím olympijském zápase nenašli hokejisté České republiky přemožitele a po úspěších nad Koreou a Kanadou v neděli ráno našeho času porazili Švýcarsko 4:1. Tím si zajistili vítězství ve skupině a přímý postup do čtvrtfinále.

Pozor na podvodníky

Triky podvodníků jsou různé. Krnovští senioři se s nimi seznámili na besedě s policistkou.

Sportovci tleskají Ledecké. Američanka chce znát její DNA

Skvělá, senzační, báječná. Jen samá superlativa se snáší na adresu české zlaté medailistky Ester Ledecké. Přečtěte si, jakým zůsobem jí skládají hold slavní čeští i světoví sportovci.

Olympijský festival v Ostravě: Zóna Deníku jede o víkendu na plné obrátky

Olympijský festival v Ostravar Aréně pokračuje dalším dnem a Deník je samozřejmě u toho. Zóna Deníku jede o víkendu opět naplno a nabízí spoustu lákadel pro všechny návštěvníky.