Krajský přebor má před sebou své poslední kolo

Region - Závěrečné kolo má před sebou o nastávajícím víkendu fotbalový krajský přebor a také ostatní krajské soutěže. Také v soutěži krajského přeboru jsou všechny otazníky vyřešeny a soutěž se bude jen dohrávat. Rovněž zde oba naší zástupci bojovali na opačných koncích tabulek.

18.6.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Ježdík

Krnov může být v klidu

Vcelku spokojeni mohou být fotbalisté FK Krnov, kteří se podle svých předsezonních cílů umísťují v horní polovině tabulky. „Trochu nás mrzí, že nám špice tabulky utekla. Chtěli jsme hrát v tabulce po dobrém konci podzimu a začátku jara přece jen výše. Škoda ztracených utkání, které jsme dobře rozehráli a po nevyužitých příležitostech nakonec poztráceli body,“ říká kouč Krnova Antonín Hudský.

Krnovští po remíze 1:1 ve Starém Městě pokračovali v soutěži předposledním kolem a naposled před vlastními příznivci utkáním s Lichnovem. V prvním poločase domácí beznadějně posledního soupeře viditelně podcenili. Lichnov, který za celý letošní ročník krajského přeboru uhrál jediný bod, držel v Krnově proti domácímu favoritovi ještě o přestávce bezbrankový výsledek. „O poločase jsme si to trochu vyříkali a od začátku druhé půle to již bylo o poznání lepší,“ říká krnovský trenér.

Zápas se ve druhé půli stal již jednoznačnou záležitostí Krnovanů, kteří si s chutí zastříleli a zakombinovali. Pět branek v síti Lichnova pak stanovilo konečné skóre utkání na jasné vítězství domácích. Chceme soutěž úspěšně dohrát ve Vratimově a pomalu se připravovat na novou sezonu, kde chceme ještě výše,“ dodává ještě trenér Krnova. Tým FK Krnov získal zatím jedenapadesát bodů a je na pátém místě.

Dramatická koncovka Starého Města

Až v předposledním kole minulou neděli na hřišti Bystřice nad Olší odvrátili fotbalisté Starého Města teoretickou hrozbu sestupu. Staré Město mělo na sestupující Bystřici náskok pěti bodů a k jistotě potřebovalo bod. K utkání ale Staroměstští odcestovali v nekompletní sestavě a do brány dokonce musel nastoupit útočník Domiter.

V nervózním utkání se po bezbrankovém prvním poločase ujali domácí překvapivého vedení. Někteří staroměstští hráči zápas nezvládali psychicky a po zbytečném řečnění byli vyloučení hostující Zabloudil a Paulík. S hosty to vůbec nevypadalo dobře a domácí měli výbornou pozici. Tu ale nakonec nezvládli. Fotbalisté Starého Města i v dvojnásobném oslabení dokázali zabojovat a porvat se o výsledek. Deset minut před koncem poslali hosté z brány do útoku Domitera a vrhli všechny síly do útoku. Velká snaha a bojovnost jim přinesla ovoce v nastavené hrací době, ve které Píca vstřelil zlatý vyrovnávací gól, který Starému Městu zaručuje krajský přebor i pro příští soutěžní ročník.

„Mrzí zbytečná nedisciplinovanost vyloučených hráčů, což nám zkomplikovalo situaci. Na druhé straně ale ostatní kluci i v devíti prokázali dobrou partu a bojovnost a zaslouží uznání. Jsme rádi, že soutěž máme zajištěnou pro náš nový oddíl. Bylo by to hodně nepříjemné, kdyby se nám to nepodařilo. Pomalu se můžeme v klidu chystat na novou sezonu, kde bude hodně změn,“ říká manažer oddílu Ladislav Švajda. Staré Město má na kontě jedenatřicet bodů a soutěž končí v sobotu proti Petřkovicím.

Také Slavoj zůstává

Nepříliš vydařenou sezonu končí také fotbalisté Slavoje Bruntál. Také oni soutěž jen dohrávají a zajistili si v ní udržení již před několika koly. V minulém kole hrál Slavoj u souseda v tabulce, Slávie Opava. Svěřenci trenéra Jana Jedličky odvedli proti Slávii bojovný výkon a o jejich porážce rozhodl jediný gól z prvního poločasu.

„Těší nás, že Slavoj se udržel a budeme mít zastoupení jak v krajském přeboru, tak i v I.B třídě. Myslím, že máme pro příští sezonu z čeho vybírat,“ dodává ještě manažer nového bruntálského klubu. Slavoj získal osmnáct bodů a je v tabulce třetí od konce na dvanáctém místě, ze kterého již nemůže být sesazen.

Autor: Jiří Stanovský