Spoluhráči si ho rázem začali v radostném opojení dobírat: „Tohle byla tvá životní střela!“ Domácí obránce to záhy uvedl na správnou míru. „Ale nebyla, to jsou jen takové hlášky z kabiny, protože jako obránce moc gólů nedávám,“ vysvětloval se smíchem. „Viděl jsem, jak si Zelník nabíhal zleva na odražený balón do šestnáctky, počkal jsem si na něj a pak jsem to tam napálil,“ popisoval, co předcházelo trefě, která přinesla domácím alespoň remízu.

Nebýt Kozákovy šťastné branky, Krnovští by v sychravém jarním duelu zůstali bez bodu. Stačilo, aby se míč odrazil mimo velké vápno a sudí by hned ukončil zápas. Už tak přetáhl avizované čtyři minuty nastavení o třicet vteřin. „Věřit se musí pořád, do poslední sekundy, dokud sudí nepískne konec,“ říkal.

S ohledem na postavení v tabulce je však nerozhodný výsledek spíše ztrátou. Nicméně od podzimního účtování si svěřenci trenéra Antonína Hudského polepšili v tabulce krajského přeboru o jednu příčku. „Je to každopádně ztráta, ale průběh utkání nasvědčoval tomu, že remíza je dobrá,“ přitakával Richard Kozák.

Vina terénu? Zčásti

Podle krnovského obránce se na průběhu nedělního utkání výrazným způsobem podepsal mokrý terén. „Nepřálo to technice, ale spíše bojovnosti,“ vysvětlil. Kozák dobře věděl, o čem mluví. Jeho pád z 11. minuty posadil soupeře do sedla. „První gól byl jednoznačně můj, uklouzl jsem v šestnáctce. Ale nerad bych sváděl vinu pouze na trávník, bylo to tak padesát na padesát. Druhá branka už padla po dobře zahrané standardce,“ komentoval.

Svůj díl viny na obou gólech nese také nejistota v obraně. Ještě v úvodní půlhodině mohli hosté přidat třetí branku, domácí defenzíva byla často rozhozená a kupila chyby. „Nebylo to nic moc,“ smál se Richard Kozák. „Spokojení určitě nejsme. Chtěli jsme vyhrát, nevyšel nám ale vůbec úvod zápasu po zbytečných chybách,“ přiznal jeho kolega z obrany Jan Zelník.

Z pohledu kapitána krnovského mužstva Oldřišov v závěru doplatil na přílišnou pasivitu ve středu pole a v útoku. Na domácí polovinu se hosté dostali skutečně jen sporadicky. „Soupeři vyšly dva dobré brejky a jediná standardka, potom už jen bránili a hráli jsme prakticky do plných. Blokovali střely a těžko jsme se dostávali do vápna,“ pokračoval Zelník a jedním dechem dodal: „Ale nakonec máme dobrý bod.“

Více o utkání Krnova s Oldřišovem čtěte ZDE.