Úvodní půle generálky vyšla o něco lépe hostům ze Šternberka. „Byli o něco fotbalovější, vytvořili si šance, ale i u nás tam na začátku měl Houdek velkou gólovku. Pak Šternberk ovládl hru, my jsme byli takoví trošku rozháraní,“ vypozoroval Souček. „Navíc jsme v posledních čtrnácti dnech hodně trénovali a chybělo nám z různých důvodů několik hráčů,“ dodal.

„Soupeř se dostal krásnou střelou do vedení, pak tam ještě dvakrát trefil tyčku. Do poločasu se nám ale podařilo vyrovnat. Po standardce se míč dostal k Daříčkovi, ten dal centr do vápna a David Jiřičný to špičkou dotlačil na přední tyči do branky,“ komentoval první půli jeden z dvojice trenérů Kovohutí Petr Souček.

Po změně stran se obraz hry vyrovnal. „Oba týmy si vytvářely šance, my jsme bohužel vyrobili jednu chybu a soupeř nás za ni potrestal brankou na 2:1. Sice jsme byli unavení a neměli hráče na střídání, ale i tak se nám střelou Adamovského ze dvaceti metrů podařilo vyrovnat. Pak ještě mohl dát branku Houdek, ale brankář ho zázračně vychytal. S prací mužstva jsem spokojen, ale uvidíme, jak to bude vypadat v sezoně,“ řekl Souček.

Ilustrační foto.
Z postupu se v derby radoval Rýmařov

Břidličná – Šternberk 2:2 (1:1).
Branky Břidličné: Jiřičný, Adamovský.

Břidličná: Zifčák - Simichanidis, Hoffman, Daříček, Mohyla - Holčák, Ficek, Jiřičný, Zacpal (50 Moják) - Adamovský, Houdek. Trenéři: Petr Souček a Marian Minich.

TOMÁŠ CHALUPA