Vítězství 4:1 se asi dobře hodnotí, jak jste viděl utkání z lavičky?

Výsledkově to bylo samozřejmě povedené utkání. Ale zase prvních patnáct minut jsme hráli jakoby bez koncentrace. Chvíli trvalo, než jsme dostali hru pod naši taktovku. To se nám nesmí stávat. Musíme začít hrát hned od začátku, hned reagovat na soupeře. Po těch úvodních patnácti, dvaceti minutách už jsme se dostávali do hry a přicházely i šance.

Hodně důležitý byl brzký první gól. Je to tak?

První gól byl strašně důležitý, protože každé mužstvo první branka vždycky nakopne, hráči se uklidní, pak to jde lehčeji.

Možná ještě důležitější byl druhý gól. Krnovu se často stávalo, že dlouho vedl 1:0 a pak vedení ztratil.

S tím musím souhlasit, druhá branka byla také veledůležitá. Z hráčů spadly i zbytky takové té herní křeče. Už jsme si věřili. Donutili jsme Těšín hrát náš systém, náš způsob hry a to asi rozhodlo o dalším vývoji střetnutí. My jsme hodně využívali křídelních prostorů, kde máme rychlé fotbalisty. Byl tam Marcel Cudrák, což je velice rychlý hráč.

Výraznými osobnostmi utkání byli právě Marcel Cudrák a také Ondřej Šmíd. Koho byste ještě přidal?

S těmi dvěma jmény naprosto souhlasím. Vyzdvihnout chci celý kádr, ale pokud se týká jednotlivců, tak Marcel se hodně zasloužil na výhře, vynikající byla černá práce na hrotu Ondry Šmída, navíc přidal i gól. Gólman Taras Furčak měl v první půli vynikající zákrok, nebýt jeho, bylo by vyrovnáno. To byl hodně důležitý moment zápasu. Ale musím pochválit všechny kluky za bojovnost a za předvedenou hru.

Na kraji obrany nastoupil Jiří Lalák, což bylo pro většinu lidí překvapení. Proč zrovna tahle varianta?

Určitě to pro mnohé překvapení bylo. Uvažoval jsem nad tím celý týden. Obranu jsem musel řešit, protože nám vykartovali Honzu Zelníka. Varianty jsem měl nachystané tři, ale nakonec mi vyšla nejlépe tady ta, protože Jirka Lalák je z krajních hráčů, které máme k dispozici, nejzkušenější.

Do základu nastoupil také mladý Jan Uherek, což bylo také překvapení. Co rozhodlo pro jeho nominaci?

Řekl si o místo v základní sestavě už v přípravných utkáních. Každopádně chci do sestavy zapracovávat mladé hráče, což oni sami taky ocení. Tou hrou, co předvádějí, mi tu důvěru splácejí.

Ani na lavičce se neobjevil útočník Jan Schreier, v uplynulé sezoně základní stavební kámen sestavy. Co s ním je?

Honza Schreier je zraněný, má poraněná třísla. Podle všeho by nám měl chybět maximálně čtyři týdny, tak uvidíme.

Když se na ten zápas podíváte celkově, určitě převládá spokojenost.

Určitě ano, první domácí zápas, první výhra. Určitě i diváci byli spokojení s předvedenou hrou. Už před sezonou jsem říkal, že chceme hrát útočný fotbal, také počet vstřelených branek pro to hovoří. Obdrželi jsme jednu, trochu zbytečnou. Víme, že na obranné fázi musíme ještě zapracovat, i když teď tam trošku improvizujeme právě v souvislosti s vykartovaným Honzou Zelníkem. Ale jinak spokojenost.

Teď jedete do Břidličné. Co od toho utkání čekat?

Břidličná je nováček, po delší době je to opět derby v krajském přeboru. Netuším, jak na tom jsou, co se týče kádru. Ale porazili Český Těšín venku, takže to asi bude kvalitní manšaft. Každopádně tam pojedeme uspět.