Krnovští na jaře uhráli jediný bod a střed tabulky se jim vzdaluje, zatímco sestupové vody už jim pomalu omývají nohy. „Říkáme to pořád dokola. Nedáváme góly a soupeř nás po jedné chybě potrestá,“ kroutil hlavou kouč Krnova a pokračoval: „Když se dostaneme do zakončení, řešíme to hrozně složitě. V šestnáctce to nechce nic vymýšlet, zavřít oči a vystřelit. Prostě jednoduché řešení,“ vysvětloval Hudský.

Stalo se už tradicí, že skoro každý protivník Krnováky za sebemenší chybičku ztrestá gólem. „My tlačíme, přijde odražený balón, jejich útočník to vezme, uběhne několik metrů a pak do toho práskne a je z toho gól,“ komentoval periodicky se opakující situaci kouč. „Naopak my to točíme kolem šestnáctky jako v házené, řešíme to slalomy a kličkami, přitom by pomohla jedna narážečka. Zkrátka se do toho velkého vápna musíme dostat a zakončit, to je celé,“ objasnil Antonín Hudský.

Po inkasované brance reagoval krnovský lodivod hodně emotivně. „Vyletěl jsem trochu zbytečně, ale už jsem takový. Jsem impulsivní, skopec, no,“ usmíval se trenér a dodával: „Po zápase jsem šel spát až hodně pozdě a pořád jsem přemýšlel, co zlepšit, udělat jinak.“

Krnovský kádr se vyznačuje nízkým věkovým průměrem, vždyť kromě Richarda Kozáka a Jana Zelníka jej tvoří dvaadvacetiletí, třiadvacetiletí fotbalisté. „Ještě Ondra Bartoníček je ročník 1985, jinak jsou to samí mladí kluci. A když se teď nedaří, tak se nikdo nemůže divit, že jsou ze všeho vyklepaní a nervózní,“ povídal čerstvý padesátník a vyložil i své pocity: „S těmi kluky jsem skoro denně a cítím to jako oni. Taky jsem nervózní. Musíme urvat nějaké body a bude to zase lepší.“

Padla už samozřejmě i otázka, jestli nechce u krnovských mužů skončit. „Ptali se mě na to, jestli něco takového nezamýšlím. V žádném případě. Pokud mě chce vedení odvolat, tak to je samozřejmě na nich, ale sám to určitě nepoložím. Nikdy nevzdávám věci předem a jsem s klukama odhodlaný bojovat až do konce. Je to fotbal a ten se hraje až do devadesáté, mnohdy pětadevadesáté minuty,“ rezolutně odmítl spekulace o odchodu od mužstva.

V posledních duelech se neobjevil Libor Dvořák, který hrál na konci podzimu i začátku jara v základní sestavě. „Udělal nějaké chybičky, ale to není žádný trest nebo něco podobného. Trochu mu šla forma dolů, ale na tréninku normálně maká, takže zase se může v sestavě objevit,“ vyložil Hudský.

O víkendu čeká na Krnováky další derby, tentokrát na hřišti Kravař. Snad už se k týmu přikloní i potřebná porce sportovního štěstí a Krnovští body uhrají.