Dokázali jste poprvé doma zvítězit, jak byste zhodnotil utkání?

Před zápasem jsem klukům říkal, že s Bohumínem to bude klíčové. Soupeř hodně omladil mužstvo, má v kádru hodně šikovné fotbalisty. Začátek, to bylo takové oťukávání. Nám se podařilo dát brzy branku. Tomáš Šupák ukázal, proč tady u nás je. Byl to jeho první gól, tak se snad chytil, protože předtím se mu střelecky nedařilo.

Po přestávce se vám povedlo odskočit do dvoubrankového vedení, což bylo důležité.

Nabádal jsem kluky, že je třeba to vedení pojistit, což se podařilo. Bylo to hodně důležité, protože Bohumín pak začal chodit do nebezpečných brejků. My jsme hloupě ztráceli míče a oni je hned posílali za naše obránce. Mnohokrát se tak dostali do šance. V těchto okamžicích nás dost podržel Mira Petr. On má zásluhu na tom, že ty šance nedali. Ale i my jsme si ještě vytvořili několik příležitostí. Měli jsme konečně i to štěstí a ty tři body ubojovali. Dneska nebylo důležité hrát na krásu, ale urvat vítězství.

V první půli vám to několikrát propadlo za obranu a soupeř šel sám na gólmana.

Každé mužstvo, které si takhle umí ty balóny dát za obránce do běhu, tak má výhodu. Tyhle situace se velmi těžko brání. Oni tam kolikrát nabíhali ve čtyřech, naši kluci pozdě reagovali. Ale obrana není jen záležitost beků. My jsme špatně reagovali a bránili už od útočníků. Soupeř nás rychle přečísloval a pak je to těžké zachytávat.

Shodneme se asi, že gólman Petr vás hodně podržel. Řekl si tím o další příležitost, i když doposud chytal stabilně Taras Furtchak?

Hodně nám pomohl. My jsme situaci s brankáři řešili v létě. Máme tři gólmany. Mirek v létě sám zavolal, že by si to chtěl zkusit. Já jsem věděl, že je to kvalitní brankář, že chytat umí, ale to i Kuba Řeháček s Tarasem Furtchakem. Oba jsou mladí, mají všechno před sebou. Taras odchytal sedm zápasů, možná něco se mu nevyvedlo, ale to je prostě sport.

Konečně se vyhrálo doma, pomůže to týmu psychicky?

Je to důležité vítězství, protože předtím jsme doma zbytečně ztráceli body, ať už třeba s Heřmanicemi nebo s Vítkovicemi. V těch utkáních jsme nedali penaltu, chodili jsme sami na gólmana, ale branky nedali. A tohle vždycky hodně sráží. Mrzí vždycky každá porážka, i v minulém kole v Hradci. Domácí zápasy jsou vždycky trošku pod tlakem, venku hrajeme většinou lépe. Myslím, že naše mužstvo určitě má na to, aby bylo v první pětce v tabulce, ale musíme sbírat body.

Provedl jste nějaké drobné úpravy v sestavě. O brankáři jsme se už bavili. Ale nenastoupil Libor Dvořák, který hrával pravidelně.

Nějak se mu v poslední době nedařilo, i sám mi to říkal po minulém domácím zápase. Na Hradci to taky nebylo úplně ono. Po jednozápasové pauze se vrátil Michal Krčmařík, tak jsem to chtěl zase změnit. Připraveni jsou všichni hráči, bohužel to vždycky na někoho padne, že začíná na lavičce.

Střelec první branky Tomáš Šupák se pak ve druhé půli srazil s brankářem soupeře a musel odstoupit. Jak to s ním vypadá?

Má něco s kolenem. Šel do souboje s gólmanem. Nic bližšího zatím nevíme, musí se podrobit vyšetření.

Když už jsme u těch zranění. Dva zápasy nazpět, už naskočil na hřiště Tomáš Hudský, ale teď je opět na lavičce jen v civilu. Jak je na tom on?

Mám strach, že je to na delší dobu. Třísla, to je vždycky nepříjemné zranění. Nikdo vám přesně neřekne, jak dlouho to bude trvat. Někdo řekne dva měsíce, někdo tři, někdo půl roku. Takže těžko říct, kdy bude hrát. Dokud neřekne, že je to stoprocentní, tak hrát nemůže. Pokud mu to nedovolí vystřelit, je to špatné. A fotbalista pokud nevystřelí, když ho to bolí, tak je to na nic. Škoda, v poslední době se ho chytají samá taková „lepší" zranění.