Fotbalový ročník mají za sebou také účastníci I.B třídy. Nejlépe si vedli ve skončeném ročníku 2008/2009 svěřenci Rostislava Lhoťana ze Sokola Chomýž. Tým nasbíral za sezonu čtyřicet bodů a při skóre 49:36 obsadil výborné třetí místo. „Myslím, že jsme sezonu nakonec odehráli vcelku dobře a naše umístění je úspěchem,“ říká kouč Sokola Chomýž Rostislav Lhoťan.

Poměrně dobře si vedli také fotbalisté Břidličné. Tým kouče Josefa Dorňáka podával někdy nevyrovnané výkony, ale závěr soutěže zvládl. Konečné čtvrté místo se sedmatřiceti body a poměrem branek 49:36 je dobrým vysvědčením fotbalového klubu. „Jsme s naším umístěním v klubu spokojeni. Vzhledem k problémům při tréninkové účasti a dalším je čtvrté místo dobrým výsledkem,“ dodává trenér Josef Dorňák.

Výborný podzim prožívali fotbalisté Slezanu Jindřichov, kteří byli po polovině soutěže na druhém místě. Jarní část I.B třídy ale jindřichovským hráčům nevyšla a nakonec z toho je pátá příčka se ziskem sedmatřiceti bodů a poměrem branek 47:50.

Dorňák: Úvalno může být spokojené

Špatně si nevedl ani další náš zástupce, TJ Úvalno. V mužstvu Stanislava Dorňáka bylo hned několik zkušených hráčů a také se to na výsledcích projevilo. Tým odehrál soutěž bez problémů a dohrál ji na slušném osmém místě s šestatřiceti body a brankovým poměrem 60:63. „Myslím, že můžeme být spokojeni. Skončili jsme uprostřed tabulky bez sestupových starostí,“ znělo z lavičky fotbalistů Úvalna.

Trochu strachovat se museli v závěru soutěže mužstva Dolní Moravice a Krásných Louček. Obě ale nakonec soutěž uhájila. Dolní Moravice měla v jarní části soutěže problémy s marodkou a dalšími absencemi hráčů. To se projevovalo i na výsledcích. Kolektiv Františka Lipky ale v závěru zabral a důležitá utkání zvládl. Konečné deváté místo při zisku třiatřiceti bodů a skóre 34:50 je nakonec uspokojivé.

Krásné Loučky doplatily na špatný podzim

Nejhůře z naších celků v I.B třídě dopadli fotbalisté Krásných Louček. Svěřenci Karla Čožíka se po špatném závěru podzimu dávali dohromady a nakonec na jaře soutěž zvládli. Patří jim tak konečné jedenácté místo se ziskem devětadvaceti bodů a skóre 44:58. Dohrány byly okresní soutěže a z nich posílí šestici našich zástupců v I.B třídě tým Jaroslava Kyselého a Zbyňka Urbaníka z Olympie Bruntál, který vyhrál okresní přebor.

Z okresního přeboru do třetí třídy naopak sestupuje rezerva Slezanu Jindřichov, která také neprožila podobně jako A tým zrovna úspěšné jaro. Okresní přebor přivítá hned dva staronové účastníky, kteří postupují ze třetí třídy, Slezan Osoblahu a Sokol Lichnov. Třetí třídu naopak opouští Hošťálkovy a budou nahrazeny postupujícími ze čtvrté třídy, Lomnicí, Holčovicemi a Miloticemi.