Bez trenérského angažmá je už víc než půl roku, fotbalová rutina mu však zatím nechybí. Petr Kostelník si tak užívá klidu a přinejmenším do zimní přestávky se chce věnovat pouze soukromým věcem a opravě domu. Ale co takhle Kostelník jako kouč Krnova v krajském přeboru? Bývalý stratég divizního Rýmařova přiznal, že by se mu taková myšlenka zamlouvala, jenže o zájmu Krnova dosud neslyšel.

Ještě než se rozpovídal o fotbale v Rýmařově, zavzpomínal Kostelník krátce na květnové finále Evropské ligy v Hamburku, kde Atlétiko Madrid Tomáše Ujfalušiho porazilo anglický Fulham. Do Německa tehdy vyrazil se svým kamarádem Josefem Ujfalušim, otcem českého zadáka. „Dohromady jsme byli v Hamburku tři dny. Zápas, i když trošku svázaný taktikou, se mi líbil, stejně jako vynikající atmosféra ve městě i na stadionu. Tomáš si už nějaký pohár zasloužil, moc jsme mu to přáli.“

Viděl jste už víc takových zápasů na mezinárodní úrovni?
A kolik! Pravidelně jezdíme na mistrovství Evropy, byli jsme také v Portugalsku, kde Češi získali bronz. Zhruba posledních šest let jezdíme na mezinárodní zápasy pravidelně a pořád jsme taková stálá parta s otcem Tomáše Ujfalušiho.

Přejděme jen krátce k Rýmařovu, vy už nyní s mužstvem nemáte nic společného?
V Rýmařově jsem už definitivně skončil. U týmu jsem byl čtvrtým rokem, byl jsem okoukaný a mužstvo potřebovalo nový impuls. Ale to jsem vám říkal už loni. Netvrdím, že to byla přímo a pouze má vina, ale zodpovědnost nesu, protože jsem sehnal špatné hráče. Ale času na nápravu bylo dost. Vidíte sám, že kdyby Jiskra na podzim uhrála jen o pár bodů víc, tak by se zachránila. A přitom Rýmařovu začátek jara vůbec nevyšel, prohráli snad osm zápasů v řadě, zabrali až v závěru. Stačí jen taková vítězná šňůra a v divizi se hrát dá. Bohužel, já jsem na to neměl finance ani hráče.

Čím si takový vzestup vysvětlujete? Vždyť Rýmařov byl na odpis!
Podívejte, v divizi se od osmého místa směrem dolů vytvořila silná skupina, takový zlatý střed bez šance na postup, a tudíž i bez motivace. Možná tyhle týmy Rýmařov podcenily, ale Jiskra s nimi uhrála naprosto výborné zápasy. Trenér Milan Duhan asi získal lepší hráče než já.

Ale Duhan v Rýmařově skončil, jde do prvoligového Brna dělat asistenta Karlu Večeřovi.
Už když k nám nastupoval, tak říkal, že Rýmařov je pouze přestupní stanice. Za Večeřou by prý šel už dřív do Baníku Ostrava, ti dva se dobře znají. Duhan si udělal profesionální licenci a myslím, že z něj bude dobrý trenér.

A co vy? Prozraďte, kam směřuje vaše trenérská kariéra?
Loni jsem měl nabídku z Olomouce, ale kvůli trestu jsem nemohl podepsat novou smlouvu. Teď sice vedu malé žáčky, ale dávám si od fotbalu pauzu. Pustil jsem se do opravy baráčku a podzim si nechám jen pro sebe. S fotbalem bych rád znovu začal v zimní přípravě, nějaké nabídky už mám.

Můžete být konkrétní?
V okrese bych mohl jmenovat mnohem víc mančaftů…

Například Krnov?
Tak právě Krnov mě zatím neoslovil, i když by mě takové angažmá lákalo. Krnov má sice sympatické mužstvo, ale zase má svoje trenéry. Je velká škoda, že hraje jen v krajském přeboru, divizi si zaslouží. Nicméně kdyby mě Krnov oslovil, z mé strany by nebyl žádný problém.

Nedaleká Opava sestoupila z druhé ligy, může mít její neúspěch dopad také na fotbal v bruntálském okrese?
Rozhodně, vliv to má. Dokonce se šeptá, že Opava zruší své béčko, protože klubu docházejí finance. Pan Hadamczik někde udělal chybu, on sám to přiznává. Chtějí se vrátit okamžitě zpátky do druhé ligy, ale nebudou to mít jednoduché. Pro fotbal v regionu je to velká rána, protože kromě druhé ligy hrála Opava i v divizi a hráči z okresu měli větší šanci se prosadit.