Před startem nové sezony jste tvrdil, že podzim bude náročný. Nepředčily ale výsledky původní předpoklady?

To, co jsem očekával, tak to prakticky přichází. Uvidíme, jak se k tomu postaví výbor. Je možné, že po dvou zápasech na hřištích soupeřů mohu být odvolaný, tak se k tomu stavím. Ale možné je všechno.

Vraťme se k zápasu s Frenštátem. Jaký to byl zápas z pohledu trenéra?

V každém případě byla prohra nezasloužená, byli jsme lepší, bohužel jsme neproměnili šance. Zápas měl skončit 5:1 pro nás, soupeř prakticky nevystřelil na branku. Ke všemu jsme si dali vlastní gól. Frenštát si nevytvořil šance, hráli bojovně, to jim stačilo. Při vší smůle jsme dostali pět minut před koncem rozhodující gól.

V utkání jste dali dvě tyčky a dvě břevna, není to smůla?

Je to velká smůla. Co se týče hry, nemohu klukům nic vyčítat. Až na to, že hrajeme prakticky rok bez útoku. O ofenzívu se starají záložníci.

Nechybí předním řadám právě odchozí kanonýr Dušan Žmolík?

Rozhodně. Dával nejvíce branek, ke všemu z postu záložníka. Myslel jsem si, že ho další nahradí, ale bohužel. Orság, Švajda i Ondruška zatím branky nedávají, od mladíka Dlohuoše to zatím neočekávám. Ale snad to tam začne padat.

Co je podle vás potřeba zlepšit, aby Rýmařov začal vítězit?

Určitě účast na trénincích, ta není stoprocentní, naopak tak z 60 procent. A také příchod minimálně jednoho útočníka. Musí se najít, i když to není lehké. V poslední době nedělám nic jiného, než jezdím po fotbalech a sleduju hráče, ale je to těžké. Před sezonou jsem avizoval, že potřebujeme dva hotové hráče, ne abych je ještě učil. Ale takoví v okolí nejsou. A abychom koupili útočníka, na to nemáme peníze.

Příští kolo hrajete se Slavičínem, máte šanci na první tři body?

Ve Slavičíně bude chybět stoper Doseděl, trénuje v Opavě žáčky. Nevím jestli se dostaví Kováč. Vzhledem k tomu, že nebudeme mít kompletní obranu, spíše nám půjde o dobrý o výsledek. Herně nehrajeme špatně, moc tomu ale naději nedávám, navíc Slavičín je ve velké formě. Těžko se nám bude bodovat.

Jak probíhal zápas s Frenštátem pod Radhoštěm se můžete dočíst ZDE.