Vraťmě se ještě k odloženému utkání s Velkými Karlovicemi. Ze strany soupeře zaznělo, že napadáte ostatní týmy, byť sami jste kvůli terénu museli odložit zápas…

To je pravda. Sníh slezl až v pondělí. U nás to byla prostě hrůza. Dva dny byly krásné, ale netrénovali jsme. Hráli jsme na hlíně s kalužemi.

Velké Karlovice však tvrdí, že jejich hřiště bylo ve stavu, na němž skutečně nešlo hrát…

Nedělal bych z toho vědu. Jsme však přesvědčení, že se tam hrát mohlo. Ale pouze díky tomu, že nám volal náš člověk. Je to náš názor, jestli ho vyvrací, tak ať vyvrací. Dál se do toho šťourat nebudu. Svému příteli věřím. Tím bych to rád uzavřel.

Zpět k derby. Hrajete proti Albrechticím, pátému týmu tabulky. Bavil jste se o utkání s trenérem soupeře?

Albrechtice trénuje Josef Dorňák, jsme kolegové. Tým vede měsíc, řekl mi nějaké názory, co se hráčů týče. Osobně jsem se díval na jejich utkání s Velkými Karlovicemi, mají opravdu dobrý mančaft, ale nejsou za tak krátkou dobu ještě sehraní. My jsme naopak neviděli dva týdny trávu, mají navíc náskok, je to zkrátka klasické derby.

Jaké jsou vaše vyhlídky? Věříte si?

Soupeř má lepší útok, my naopak zálohu. Obrana je na stejné úrovni. Kdo dá branku, vyhraje. Může to však být i remízový zápas.

V jakém stavu je hřiště nyní?

U nás dlouho pršelo, stále prší. Tréninky máme na blátě. Právě toho by mohly využít Albrechtice. Terén každopádně ovlivní zápas. A upřímně, mám z toho strach. Hráči si nejsou jistí, nemají odhad, balón jim skáče. Nemáme k dispozici celou plochu, trénujeme na malém plácku, prostě hrůza. Mám z toho obavy.

S Albrechticemi jste v minulém utkání prohráli 1:3. Může se podobný výsledek opakovat?

Tomu moc nevěřím. Mám spíše trošku strach z výkonu rozhodčích. Mám ale zprávy, že nám pískají arbitři z jižní Moravy, tak uvidíme. V Albrechticích jsme byli lepší mančaft, byť se nám zranili dva hráči, Švajda a Dankovič. Utkání mělo hektický závěr. Soupeř nás nakopávanými míči přehrál a smutná byla také minela brankáře, jemuž při snadné střele odskočil balón po kontaktu s terénní nerovností, což byl takový hřebíček. Jinak jsme byli herně lepší.

Albrechtice prohrály s Orlovou, může se na nich porážka podepsat?

Určitě ne, protože Orlová posílila a hraje moc dobrý fotbal. Vyhráli co se dalo, chtějí postoupit. Orlová má nejlepší výsledky, mohou vyjet zezadu výše, nyní je to dost zkreslené. Navíc, 0:1 je dobrý výsledek, takže nepropadli. Jsou podle mě favorité. Albrechtice jsou nahoře a je to obávaný soupeř.

Hrajete na domácím hřišti. Pomůže vám domácí publikum?

Utkání odložené z podzimu s Frenštátem jsme hráli na vedlejším hřišti. Věřím, že se podobná situace nebude opakovat. Domácí prostředí bude jistě výhoda, druhá věc je podpora diváků. Naši fanoušci jsou výborní, loni jsme měli třetí největší návštěvu.

Takřka tři týdny jste nehráli soutěžní utkání. Je to z vašeho pohledu velký problém?

Strašný problém. Prakticky se jedná o herní výpadek. V minulém týdnu se nám podařilo sehnat náhradního soupeře, Háj ve Slezsku. Teď jsme čtrnáct dní nehráli, protože se rozjížděly nižší soutěže. Na středu jsem se pokusil domluvit přátelské utkání, ale nepovedlo se. Mám z toho velké obavy. Kluci jsou po 70. minutě unavení, jdeme dolů. Moc dobře se mi to neříká.