Pokud hodlá fotbalový Bruntál pomýšlet na záchranu, a že tomu tak pochopitelně je, musí ze sebe v zápase 18. kola krajského přeboru ve Vratimově vydat naprosté maximum. Nic jiného než zisk tří bodů si činovníci Slavoje nepřipouští. Výsledek sobotní bitvy sestupem ohrožených celků totiž výrazně promluví do pořadí na chvostu soutěže. Remíza by proto prakticky nic neřešila. Její efekt by byl ryze platonický.

„Bude to jednoznačně klíčový zápas jara,“ potvrdil trenér Karel Stefanovský. Oba soupeře od sebe dělí pouze dva body, oba jsou po kolena namočeni v sestupových mělčinách. S ohledem na postavení v krajské tabulce patří vizitka favorita Vratimovu. „Nikdy jsem v krajském přeboru nepodceňoval soupeře. V této soutěži může vyhrát poslední tým i se soupeřem z vyšších pater, pochopitelně i naopak. Každý zápas je jiný,“ pokračoval Stefanovský. „Záleží také na tom, jak píská rozhodčí, na jakou stranu se přikloní.“

Bruntálský kouč věděl, o čem mluví. V domácím utkání s výše postaveným Lískovcem ztratil Slavoj tři body až smolně v nastavení po sporném gólu, kterému předcházel faul na kapitána Pánka. „Rozebírali jsme to i na výboru a mrzí nás, že jsme nedokázali udržet slibný náskok. Vedli jsme o dvě branky, ale zaváhali jsme v obraně. Kluci se nekoncentrují po celý zápas, snad je to mladická nerozvážnost,“ ohlédl se za nedávnou remízou 3:3. „Měli jsme doma uhrát tři body, venku se budou získávat horko těžko. Pokud neuspějeme ve Vratimově, tak záchranu vidím celkem bledě. Ale uvidíme,“ doplnil ho Zbyněk Pánek.

Utkání ve Vratimově je svým způsobem opravdu klíčovým zápasem jarní sezony. Když Bruntál zvítězí, rázem se vymaní ze spárů sestupu.A naopak: pokud čtrnáctému celku soutěže podlehne, jeho akcie na záchranu výrazně klesnou. Vždyť s kým jiným než s rovnocennými soupeři ze dna tabulky by měli Bruntálští sbírat body? Vzájemné utkání z podzimu skončilo jasnou výhrou domácího Slavoje 3:1.

Jaký tip na výsledek vyřkl Karel Stefanovský před sobotní bitvou? „Netroufám si říct, jak ten zápas dopadne, ale samozřejmě se budeme snažit za každou cenu bodovat,“ řekl. Sestava bruntálského týmu se oproti domácímu utkání s Lískovcem výrazně nezmění. Mužstvo v průběhu týdne posílil albrechtický Martin Žíla, který může nastoupit s výjimkou útoku jak v obraně, tak v záložní řadě. „Je to velmi dobrý univerzál, hrát může prakticky na všech postech kromě ofenzívy,“ uvedl Stefanovský.

Nejistá je naopak účast Michny a Tomáše Domitera, suverénně nejaktivnějšího střelce týmu. Jeho případná absence by přitom mohla být velmi citelná s ohledem na nevalnou produktivitu Slavoje. Hosté mohou v klíčové bitvě těžit z toho, že se Vratimovu na jaře zatím nedaří. Oba zápasy prohrál s celkovým skóre 1:7. „Budeme se snažit o útočnou hru, budeme hrát aktivněji jak doma. Hlavně musíme dávat branky a soupeře dostat pod tlak, ne jen bránit. Zkusíme s Vratimovem hrát otevřenou partii,“ zakončil Stefanovský.

MS krajský přebor.