Hrdina zápasu desátého kola krajského přeboru měl majoritní podíl na hladkém vítězství krnovského mužstva. Ostatně posuďte sami: 32. minuta, Klement z hranice šestnáctky poslal míč krásně do růžku Markovy branky. 47. minuta, domácí kapitán krátce po přestávce zvyšuje po Sabově centru hlavou na 2:0. A konečně 66. minuta, kdy z líného přímého kopu nečekaně završil svůj hattrick.

Branky Ladislav Klement příliš často nedává, v neděli však ukázal, jak všestranným hráčem je. Gólové menu naservíroval domácímu publiku hned na tři možné způsoby. A necelým dvěma stovkám krnovských diváků rozhodně chutnalo.

Tři góly, ty většinou připadají útočníkům, nikoliv záložníkům…

Myslím, že je jedno, kdo ty góly dává. Měl jsem prostě štěstí. První branka byla víceméně šťastná po skrumáži, třetí rovněž, když propadla obranou až do branky.

Co ten poslední gól. Byl to úmysl?

Ani ne. My to trénujeme tak, že centrované míče směřují do branky. V momentě, kdy útočníci vbíhají do šestnáctky je šance, že míč někdo tečuje nebo proletí do branky.

Pamatujete, kdy jste naposled dal v krnovském dresu hattrick?

Myslím, že to bylo loni na podzim. V neděli jste předvedl slušnou variabilitu, jeden gól hlavičkou, další z přímáku, první naopak po krásné střele ze skrumáže… Záleží jen na střelci, jak se dokáže orientovat v šestnáctce. Máme v útoku mladé kluky, kteří s tím mají ještě asi problémy, ale až budou starší a naberou zkušenosti, tak podobných střelců bude víc a budou ještě lepší.

A co nedělní zápas? Záhy po vašem druhém gólu hosté snížili, byť po vlastním gólu Daříčka. Nebáli jste se o výsledek?

Určitě jsme se báli, nehráli jsme totiž zrovna nejlépe, měli jsme jsme tam hluchá místa, ale zaplaťpánbůh za ten třetí gól. Poté jsme výsledek udrželi a ke konci jsme si vypracovali i šance, které jsme ale nedokázali proměnit.

V neděli si na zápas našlo cestu poměrně dost diváků, co říkáte na kulisu?

Po delší době se lidé začínají vracet na stadion a vůbec ke krnovskému fotbalu. Je to rozhodně vidět. Vedení klubu se snaží dělat pro fotbal maximum, staví se umělá tráva, shání finance. Je to zásluha vedení i trenéra, který se snaží zlepšit náš herní projev, abychom dokázali lidi i pobavit.

Doma jste znovu uspěli a na podzim jste zatím neprohráli. Čím to, že se vám doma tak daří?

Je to tím, že u nás je trošku větší hřiště, než u jiných týmů kde hrajeme. Větší rozměry nám vyhovují, můžeme kombinovat po zemi a útočit po křídlech, máme více prostoru na narážečky, technický fotbal nám zkrátka vyhovuje.

V tabulce krajského přeboru jste na páté až šesté příčce. Jaká je v kabině nálada? Jste spokojení s dosavadním průběhem soutěže?

Myslím, že jako hráči jsme určitě spokojeni, i když trenér by určitě chtěl, abychom byli na vyšších místech. Ale týmy co jsou nad námi také vyhrávají, takže se nahoru dostáváme pomalu. Teď bychom ale mohli zabrat, protože hrajeme s kluby, co jsou na chvostu tabulky. Bylo by ale určitě dobře, kdybychom se umístili do třetího místa.

V neděli hrajete v Bruntále derby se Slavojem. Víte o tom, že se možná vůbec neuskuteční?

Určitě by to byla škoda nejen pro nás, ale i pro diváky. Doufám, že to tam vyřeší a dojdou k nějakému schůdnému řešení a domluví se mezi sebou. Byla by totiž škoda, kdyby Bruntál opustil tuto soutěž.