Silvestrovské čtení

„Nechtěli jsme nikoho pouštět, ale nabídka za Joela se nedala odmítnout,“ přiznal generální manažer SFC Opava Alois Grussmann. Částku, za kterou ofenzivní záložník z Demokratické republiky Kongo k Šošonům přestoupil, prozradit nechtěl.

Podle informaci Deníku se jedná o částku 5,2 milionu Euro. Tato suma se navýší o dalších dvacet procent, pokud Kayamba odehraje na jaře za Žilinu deset zápasů. „Jednání nebyla jednoduchá. Opava se hráče zbavovat nechtěla. Na české poměry dostala dobře zaplaceno. Trenér Guľa o hráče moc stál,“ řekl Radoslav Otipka zastupující agenturu Slovak Invest, která celý obchod zprostředkovala. Navíc pokud technicky dobře vybavený fotbalista přestoupí jinak, inkasují Slezané 34 procent z dalšího prodeje. „Každý trenér je zklamaný, když přijde o klíčové hráče. Ale já jsem Joelovi Žilinu doporučil. Trénuje ji můj rodinný přítel Adrian Guľa,“ poznamenal kouč Opavy Roman Skuhravý. 

Opava pracuje na příchodu náhrady, konkrétní nabídku dostal David Lafata, se kterým přestala počítat pražská Sparta. „David je můj bývalý spoluhráč. Moc bych si ho přál v týmu, ale z Prahy se mu moc nechce. Ale naši nabídku striktně neodmítl,“ prozradil Roman Skuhravý. Není žádným tajemstvím, že David Lafata do Opavy během roku několikrát zavítal, jeho velkým kamarádem je totiž Lumír Sedláček, současný sekretář SFC.

„Má platnou smlouvu ve Spartě. Pokud skončí, půjde hrát fotbal pro radost k tátovi do Ondřejníku. Je ale pravdou, že se mi ho podařilo pořádně nalomit. Řeknu, to takhle, než Jablonec nebo Budějovice, tak raději Opavu,“ okomentoval celou situaci Lumír Sedláček.  „David Lafata není jediným hráčem, kterého jsme chtěli.  V hledáčku mámě několik dalších fotbalistů, více nebudu konkrétní,“ utnul další spekulace Grussmann, který přiznal, že oslovil Janka z pražské Sparty. 

Emil Pisařík