„Těšíme se moc, všichni jsou nažhavení," usmíval se trenér Karlovic Gustav Santarius a dodával: „I lidi v Karlovicích na to už čekají, myslím, že bude velká návštěva. Teď ještě kdyby byly nějaké body."

Že Karlovické nečeká nic jednoduchého, to všichni, kdo se kolem fotbalu v této vesničce pohybují, vědí. Přípravné období však týmu docela vyšlo. „Musím říct, že příprava byla nad očekávání perfektní. Dva týdny jsme poctivě běhali, pak se přidaly samozřejmě i věci s míčem," líčil karlovický kouč a pokračoval: „Na každém tréninku bylo vždycky minimálně dvanáct, třináct lidí, což je paráda. Výhodou bylo, že kluci, co chodí na vysoké školy, tak mají prázdniny, takže mohli chodit pravidelně." Mužstvo sehrálo i čtyři přípravná utkání, tři z nich vyhrálo. S Horním Benešovem dostalo lekci na úvod v podobě porážky 3:7. Pak následovala vítězství 2:1 nad Krásnými Loučkami, 7:2 nad Jindřichovem a 5:3 nad Vrbnem. „Dvě jsme zahráli špatně a dvě dobře. V generálce jsme sice Vrbno porazili, ale nehráli jsme vůbec dobře. Všechny tři góly padly po našich hrubých chybách, úplně jsme jim ty branky darovali. A právě proto, že to byla generálka, tak mě to před soutěží trochu straší," hodnotil přípravu Gustav Santarius.

Fotbalisté Karlovic mají hodně silnou ofenzivní činnost, ale ta obranná jim někdy trochu pokulhává. „Začali jsme střílet dost branek, což je dobré. Ale na druhou stranu celkem dost inkasujeme," pokyvoval hlavou lodivod Karlovic a pokračoval: „Zase na druhou stranu chceme hrát útočný fotbal, chceme střílet góly, a tak se prostě stane, že nám tam i nějaký spadne. Takový fotbal diváky baví. Radši vyhrát 4:3 než 1:0 a na hřišti je nuda. Když dáme vždycky o gól víc než soupeř, bude to v pořádku," usmál se kouč. Právě kvůli střílení gólů angažovalo vedení střelce Burdu. „Společně s Holčákem to bude naše úderné duo," poznamenal Santarius.

Tým zůstal po uplynulé sezoně pohromadě, což může být pro Karlovické výhoda. „Povedlo se nám všechny udržet, což jsme chtěli. Myslím, že mužstvo na vyšší soutěž má. Sice mezi okresem a I.B třídou je rozdíl hlavně v taktice. Jsou tam zkušené týmy, zkušení hráči. Ale my taky máme kluky se zkušenostmi z vyšších soutěží," říkal trenér.

V prvním kole přivítají Karlovice nebezpečného protivníka, celek Kylešovic. „Vždycky hrály do pátého místa, teď spadly z I.A třídy, takže to určitě žádná sranda nebude. Na úvod to je hodně těžký zápas," povídal Gustav Santarius. Jeho svěřence vůbec čeká ostrý rozjezd, protože hned v následujícím kole jedou do Slavkova. „Další tým, co spadl z vyšší soutěže. Bylo by super, kdyby se nám povedlo urvat nějaké body. Nerad bych, abychom dostali třeba dvakrát 5:0,to by asi na klucích nechalo psychické stopy," říkal kouč, ale hned dodal: „Samozřejmě týmu věřím, vím, že jsme schopní zabojovat. Každopádně ten začátek bude hodně důležitý. Věřím, že jsme na něj dobře připravení." (hab)