Lépe začali hosté, kteří drželi míč více na kopačkách. „Musím říct, že soupeř byl od začátku fotbalovější. Prvních destet minut měli docela nápor, ale pak se to srovnalo," řekl domácí kouč Vladimír Ptáček.

Právě Karlovice se dotaly do dvou velkých šancí. Po čtvrthodině se dostal před Dardu Holčák, ale albrechtický gólman jej vychytal. Za dalších deset minut Burda v nadějné pozici minul branku. Oba celky využívaly svých rychlých hráčů.

„Mají Holčáka a to je střelec, tak jsme na něj nasadili hráče, aby ho hlídal," osvětlil Ptáček. Také trenér Santarius si byl vědom, kdo je nejlepší hráč domácích. „Chralambidis, to je kvalitní fotbalista, na kterém Město Albrechtice staví. Kluci měli úkol ho obsazovat, aby se nedostal do hry," řekl kouč Karlovic.

Poté se domácím podařilo vstřelit gól, ale rozhodčí odmávali ofsajd. „Drahotušský dostal míč za obranu, obešel i gólmana, dal gól, ale ten neplatil. Ofsajd tam v žádném případě nebyl," zlobil se Vladimír Ptáček a dodával: „Sudí pískali od začátku dost tendenčně."

Pět minut před poločasem udeřilo na opačné straně. Karlovičtí házeli aut, ten doletěl až do šestnáctky k Burdovi, který křižnou střelou otevřel skóre. „Byla to jednoznačně naše chyba, úplně jsme zaspali, potom Kropáč ten vysoký míč podběhl a Burda to v takových situacích umí," komentoval inkasovanou branku trenér Města Albrechtic.

Do druhé půle změnili domácí rozestavení a chtěli útočit. Jenže ve 49. minutě vyrobili další chybu. „Fiebrich tam pronikal do šestnáctky, ale vůbec nebyl ve stelecké pozici. A jejich bek ho nesmyslně stáhl, tak jsme kopali penaltu," uváděl Santarius a trenér Ptáček to jen potvrdil: „Bušos zatahal protihráče za dres. Bylo to opravdu zbytečné, soupeř nikaj nemohl ohrozit branku, nic by z toho nebylo." Holčák bezpečně proměnil, 0:2.

Hned v padesáté minutě musel ze hřiště s otřesem mozku po souboji domácí Kropáč. „Těch soubojů tam bylo strašně moc. Hosté hráli zbytečně tvrdě," mračil se Ptáček. V jednasedmdesáté minutě přišla červená karta. „Stopeři neodkopli balon, Pavlíček by šel sám na gólmana, tak ho Komuenho zezadu fauloval. Jasná červená, ještě že to bylo před vápnem," komentoval situaci Gustav Santarius.

„Škoda, že se mu to nepovedlo ustát, i když to měl hodně těžké, asi se to ani nedalo. Hosté šli sice do deseti, ale kdyby to ustál a dal gól, bylo by to pro nás lepší. Tak jsme měli jen trestňák," uvedl svůj pohled domácí lodivod.

Domácí pak Karlovice svírali, ale do větších šancí se nedostali. Hosté hráli na brejky, dva jim nevyšly, až ten třetí. Konečnou podobu výsledku pak dal v poslední minutě Láníček, 0:3. „Výsledek vypadá jednoznačně, i když tak jednoznačné to nebylo. Doplatili jsme na chyby, kazili jsme spoustu míčů. Máme v sestavě dost mladých nezkušených kluků, kteří se musí ještě otrkat v mužském fotbale," hodnotil zápas trenér Města Albrechtic Vladimír Ptáček.

Kouč Karlovic Gustav Santarius byl spokojený. „Jsem spokojený hrou i výsledkem. Tři body z venku se vždycky počítají, navíc to bylo derby. Pro mě to byl trochu jiný zápas, protože jsem v Albrechticích dlouho působil, teď jsem byl na jiné střídačce. Ale to je fotbalový život," dodal.

Město Albrechtice – Karlovice 0:3 (0:1)
Branky: 40, Burda, 49, Holčák (penalta), 90. Láníček

Město Albrechtice: Darda – Bušos, 63. Pospíšil), Pavlíček, Kopecký, Kropáč (50. Schramm) – Klepáček, Slaný, Charalambidids, Banovec, Král – Drahotušský (84. Vávra). Trenér: Vladimír Ptáček
Karlovice: Erik Belej – Marian Raiskup, Melichárek, Komuenho 
(71. ČK), Dominik Belej – Fiebrich (88. Šebesta), David Raiskup (62. Láníček), Adamec, Bačovský – Burda, Holčák. Trenér: Gustav Santarius