A první šanci měli hosté, když v páté minutě gólman Belej zlikvidoval sólový únik. „To byl strašně důležitý moment, kdybychom dostali gól, asi by zápas vypadal jinak," podotkl kouč domácích Gustav Santarius.

A tak přišel gól na druhé straně. V dvanácté minutě se dostal Burda na šestnáctku a obstřelil brankáře, 1:0. „To nás nakoplo a začalo se nám dařit. Hráli jsme pořád na jejich polovině," povídal trenér.

Ve třiadvacáté minutě našel Raiskup Burdu, ten vysunul Holčáka a jeho rána se chytat nedala, 2:0. Bohužel pak musel Burda se zraněným lýtkem odstoupit. Po půlhodině hry utekl neudržitelný Holčák, přihrál míč pod sebe na Láníčka a ten trefil přesně k tyči, 3:0.

„Přišlo takové uspokojení, už i beci začali útočit, byli jsme až moc bezstarostní. Soupeř nás potrestal," říkal Gustav Santarius. Domácí ztratili zbytečně míč a Žimrovice využili rychlý protiútok, 3:1. Pak se to srovnalo, oni byli do poločasu možná nebezpečnější," podotkl kouč Karlovic. Jenže Karlovice mají Hočáka.

Ten v jednapadesáté minutě utekl sám až do velkého vápna soupeře a uklidil balón k tyčce, 4:1. O šest minut později uzavřel karlovický střelec svůj hattrick a stanovil skóre na 5:1. A domácí mohli přidat i další branky. Holčák, Láníček ani Komuenho však další branky nepřidali.

„Byli jsme jasně lepší. Žimrovice položilo těch patnáct minut prvního poločasu, kdy jsme dali tři góly," rozebíral utkání Gustav Santarius a pokračoval: „Teď nám to tam padá, většinu šancí proměníme. I teď jsme mohli dát klidně o tři, čtyři branky víc." Karlovice se dotáhly už jen na bod za druhé Velké Heraltice. „Musíme využít toho, že jsme na vlně a nasbírat co nejvíce bodů, ať jsme co nejdříve v klidu," dodal karlovický trenér.

Karlovice - Žimrovice 5:1 (3:1)
Branky: 12. Burda, 23., 51., 57. Holčák, 31. Láníček - 34. Machura
Karlovice: Erik Belej - Marian Raiskup, Brožek, Melichárek, Dominik Belej (60. Nováček) - Láníček, Komuenho, Adamec, David Raiskup (83. Fiebrich) - Burda (23. Šebesta), Holčák. Trenér: Gustav Santarius