Karlovičtí přes zimu vydatně posílili, když do svého kádru přivedli několik nových tváří. „Chceme se v okresním přeboru zachránit. Máme pět nových kluků, ale v tomhle utkání nastoupili jen čtyři,“ osvětlil předseda Karlovic Josef Beránek mladší. V duelu s Jindřichovem se v karlovickém dresu představili Marian Raiskup z Kvasic u Kroměříže, Drbal ze Slavoje Bruntál a dvě posily z Vrbna, Rustler a Lalinský.

Posílení domácí na favorita vletěli hned od začátku. „Asi si mysleli, že to bude jednoduchý zápas. Do té doby neměli žádnou prohru a na čele velký náskok. Netají se tím, že chtějí postoupit, “ komentoval úvod utkání karlovický předseda Beránek. Domácí si vytvořili mírnou herní převahu. Vidět byly zejména zimní posily.

Po půlhodině hry se jedna z nových tváří v dresu Karlovic prosadila a otevřela skóre, po střele Mariana Raiskupa vedli domácí 1:0. Po vstřelené brance se hra vyrovnala. Ke slovu se dostali taky hosté, kteří se oklepali z úvodního šoku, že jim tým z nejnižších pater tabulky fotbalově stačí.

Pět minut před poločasovou přestávkou bylo vyrovnáno. Jindřichovští využili standardní situaci a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Branka do šatny domácí Karlovice ani v nejmenším nezaskočila, stále držely s Jindřichovem krok. Dvacet minut druhé půle bylo ve znamení vyrovnaného boje. Náznaky šancí se rodily na obou stranách, ale žádný z útočných pokusů se nedostal až do závěrečné fáze, do pořádného zakončení. Remízový stav zrušili domácí fotbalisté. Karlovicím vyšel jeden z rychlých protiútoků, na jeho konci stál záložník Míček a ten uklidil míč do jindřichovské svatyně, 2:1 pro Karlovice.

Po druhé brance domácí změnili taktiku, už tolik neútočili, spíše se soustředili na pevnou defenzivu. „Zatáhli jsme se do obrany. Vedli jsme a teď musel hrát soupeř,“ objasnil zřejmou taktiku Josef Beránek a pokračoval: „Vytvořili jsme před šestnáctkou neprostupnou hráz. Oni museli útočit do plných a to se vždycky špatně hraje,“ doplnil karlovický předseda.

Jindřichov musel otevřít hru a v jeho obraně se objevovala okénka. Jedno z nich využil opět po rychlém brejku střídající Rustler a zvýšil na 3:1. Pak už si domácí vítězství nad favoritem okresního přeboru nenechali vzít.

„Porazili jsme prvního, takže z toho máme velikou radost,“ usmíval se Beránek a pokračoval: „Jasným cílem jara je záchrana a vykročili jsme hodně dobře. Výborně se uvedly nové posily. Pevně věřím, že pokud budeme podávat takovéto výkony, tak se nám okresní přebor zachránit podaří,“ uzavřel předseda karlovického mužstva, které se po vítězství posunulo na jedenáctou příčku soutěže, tedy mimo sestupové vody, tabulka je však vyrovnaná.

Sokol Karlovice - Slezan Jindřichov 3:1 (1:1)
Branky Karlovic: M. Raiskup, Míček, Rustler
Karlovice: Nováček - Krupa, Světlák, Melichárek, Čaš - Lalinský (Procházka), Míček, D. Raiskup, Drbal - M. Raiskup (Vikartovský), Vondra (Rustler). Vedoucí mužstva: Josef Beránek ml.