Domácí začali velice dobře a hosty z Karlovic přehrávali. „V prvním poločase byl soupeř určitě lepší. Přehrávali nás hlavně v záloze, více drželi míč," povídal karlovický kouč Gustav Santarius. Ten musel řešit problém už v pětadvacáté minutě.

„Museli jsme střídat Guňku. On trpí astmatem a najednou nemohl dýchat," říkal trenér hostí. Na hřiště šel místo něj Burda. O deset minut později se Velkým Heralticím povedlo otevřít skóre. Kopali z levé strany dva metry od šestnáctky standardní situaci. Střelu brankář Belej dokázal vyrazit, jenže obránci zaspali a volný Zvardoň míč dorazil do sítě. Do přestávky se hrál otevřený fotbal a každá strana si vytvořila po dvou nadějných šancích.

Ve druhém poločase se situace obrátila. „Najednou jsme to byli my, kdo udával tempo. My jsme drželi míč a měli jsme možnost srovnat," popisoval Gustav Santarius. Jeho tým měl hned tři gólovky. Tu největší neproměnil Holčák, když jeho střelu zastavila tyčka. Po hodině hry mohli ale pro změnu domácí zvýšit, když po brejku orazítkovali břevno.

V osmdesáté třetí minutě přišel další důležitý moment. „Oni už se jen bránili, všichni byli zalezlí v šestnáctce. Jenže nám utekli do protiútoků. Dominik Belej šel do skluzu, protihráč už padal trochu dřív, ale rozhodčí mu to sežral. A když už pískl, musel dát kartu," rozebíral situaci hostující lodivod. Belej tak musel po druhé žluté kartě ze hřiště.

I v deseti si Karlovičtí vytvořili tlak, ale gól už nepřišel. „Za ten druhý poločas bychom si body určitě zasloužili. Za první půlku jsem kluky seřval, ale po přestávce hráli fakt dobře. Velké Heraltice byly ale hodně dobrým soupeřem, myslím, že spravedlivá by byla remíza," hodnotil Gustav Santarius a dodal: „Těší nás, že jsme momentálně čtvrtí. Ale samozřejmě každé utkání chcete vyhrát a dneska jsme na soupeře měli."

Velké Heraltice - Karlovice 1:0 (1:0)
Branka: 35. Zvardoň
Karlovice: Erik Belej - Dominik Belej (83. ČK), Marian Raiskup, Brožek, Melichárek - Bačovský, David Raiskup (55. Láníček), Guňka (25. Burda), Adamec - Fiebrich, Holčák.Trenér: G. Santarius