Kouč Gustav Santarius už před utkáním počítal ztráty. „Zranil se nám Rohel. Mladého Láníčka přemluvili, ať si jde zahrát za dorost Vrbna, a on si tam zlomil klíční kost," říkal nešťastně trenér Karlovic. A to ještě nevěděl, že to nejsou ztráty poslední.

Hosté začali utkání výborně. Už v páté minutě utekl jejich střelec Holčák do brejku a v koncovce zkušeně přehodil gólmana. Karlovice vedly. Jenomže potom se taktovky chopil domácí Slavkov. „Soupeř začal být jasně lepší, vůbec k ničemu nás nepustil. Úplně ovládl hru," popisoval Gustav Santarius.

Slavkovští během několika minut otočili utkání a dokonce odskočili do dvougólového trháku. „Prostě tři akce, tři góly," poznamenal hostující kouč a dodal: „Udělali jsme vždycky obrovské chyby v obraně, špatně jsme obsazovali hráče, byly tam obrovské díry."

Přesto se Karlovicím ještě do poločasu podařilo vstřelit kontaktní branku. A byl to kdo jiný než Holčák. „V podstatě to byl úplně stějný gól jako ten první. Zase to byl brejk a přeloboval gólmana," popsal druhou branku svého mužstva Santarius.

„O přestávce jsme si řekli, že s nimi prostě zkusíme hrát. Buď to vyjde a povede se vyrovnat, nebo prostě prohrajeme, ale půjdeme do toho," popsal náladu v kabině karlovický trenér. Jenže Slavkov se ukázal jako vyspělý celek. Dostal se do dvou jasných tutovek, ale zatím ani jednu nevyužil. Karlovice dokázaly odpovědět šancí Bačovakého.

„Zase se snažil přehodit gólmana, povedlo se mu to, ale balon nakonec šel těsně vedle," krčil rameny Gustav Santarius.

Karlovicím se navac začala množit zranění. Zraněného Mariana Nováčka musel nahradit Šebesta, pak si ale ještě přivodil zranění Marian Raiskup a kouč hostí už neměl koho střídat. „Na stopera šel útočník Burda a Marian se prostě postavil dopředu. Tak jsme dohrávali prakticky v deseti," uvedl Gustav Santarius. Slavkov pak Karlovické úplně rozebral a nastřílel jim ještě další tři branky.

„Bylo znát, že to je vyspělý tým z vyšší soutěže. Ale víc než prohra mě mrzí hlavně ta zranění. Na začátku sezony nás bylo patnáct, soutěž se teprve rozjela a pomalu už nemám koho střídat," říkal smutně kouč Karlovic.

Slavkov – Karlovice 6:2 (3:2)
Branky Karlovic: Holčák 2
Karlovice: Erik Belej – Dominik Belej, Marian Raiskup, Komuenho, Marián Nováček (Šebesta) – Fiebrich, David Raiskup (50. Bačovský), Melichárek, Adamec – Burda, Holčák. Trenér: Gustav Santarius