Již čtvrtým kolem pokračuje v nastávajícím víkendu fotbalová I.B třída. Nejzajímavějším duelem bude regionální derby mezi domácími fotbalisty Břidličné a Slezanem Jindřichov. Oba týmy jsou zatím v popředí soutěže a budou hrát o její čelo. Svěřenci kouče Josefa Dorňáka z Břidličné myslí na vítězství, ale jindřichovský tým má bojovného ducha a o bodový zisk se popere. „Snažíme se dávat šanci mladým a věřím, že nám nedělní zápas vyjde,“ řekl kouč Břidličné. „Budeme na hřišti bojovat,“ oponují jednohlasně fotbalisté Jindřichova. Divácky atraktivní utkání se hraje v neděli od 16:30 hodin na hřišti Břidličné.

Dalším utkáním na půdě soupeře bude pokračovat celek Úvalna, který v minulém kole uspěl proti Dolní Moravici. Tým trenéra Stanislava Dorňáka se představí v neděli od 16:30 hodin na hřišti Zábřehu, kde bude mít soupeře v rezervě Dolního Benešova. Kolektiv Úvalna se může opřít o Zdeňka Sovadinu a má i další zkušené hráče. „Pokusíme se zopakovat utkání z Dolní Moravice a uspět,“ zní z lavičky úvalenských fotbalistů, kteří jsou na zápas značně motivováni.

Dalším velmi zajímavým a sledovaným utkáním bude druhé okresní derby nastávajícího kola mezi Sokolem Chomýž a Sokolem Dolní Moravice. Domácí fotbalisté se budou snažit o letošní první vítězství a o posun do popředí tabulky, kde chtějí v letošní sezoně hrát. „Potřebujme v sobotu vyhrát. Naším cílem je hrát v horních patrech tabulky a bodový zisk nás může posunout nahoru,“ řekl kouč Chomýže Rostislav Lhoťan. Naproti tomu fotbalisté Dolní Moravice by rádi nahradili domácí ztrátu s Úvalnem a svěřenci Františka Lipky tak nepojedou odevzdat body lacino. „Budeme o výsledek bojovat,“ zní z vedení dolnomoravického klubu. Zajímavé utkání v Chomýži má naplánovaný začátek na sobotu od půl páté odpoledne.

Poslední ze zástupců regionu v I.B třídě, TJ Krásné Loučky cestují na půdu soupeře. Svěřenci Pavla Němce hrají proti loňské sezoně v útlumu, ale odchod kvalitních a zkušených hráčů musí být znát. Krásné Loučky odehrají své utkání v neděli od 16:30 hodin na hřišti Chuchelné.

Rýmařov čeká velká zkouška

Sobotní duel na půdě Slavičína může napovědět o Kostelníkově budoucnosti na rýmařovské lavičce. Alespoň to tvrdí samotný trenér Jiskry. Jeho svěřenci po dosavadních třech kolech bilancují ve spodních patrech divizní tabulky. S pouhými dvěma body! Že Rýmařov nebude v nové sezoně hrát prim, bylo jasné ještě před startem soutěže. Odchody sužovaný kádr opustil mimo jiné kanonýr Žmolík, který v minulém ročníku nastřílel čtrnáct branek. „Rozhodně nám chybí. Dával nejvíce gólů, ke všemu ještě z postu záložníka. Myslel jsem si, že ho nahradí jiní, ale bohužel,“ řekl kouč Kostelník „Orság, Švajda i Ondruška zatím branky nedávají. Ale snad to tam začne padat,“ podotkl.

Jiskra se trápí především v ofenzívě. Ostatně nejlepším příkladem o marnosti rýmařovské koncovky svědčí minulé utkání s Frenštátem pod Radhoštěm. Domácí měli trvalou převahu, ale znovu předvedli koncert nevyužitých šancí. Naopak Valaši dali svému soupeři lekci z produktivity. Jiskra nastřelila konstrukci branky celkem čtyřikrát. „Je to velká smůla, ale co se týče hry, nemohu klukům nic vyčítat,“ litoval Kostelník.

Rýmařovský kouč upozornil na absenci hrotového hráče, který by dokázal úspěšně zakončit. „Před sezonou jsem avizoval, že potřebujeme dva hotové hráče, ne abych je ještě učil. Ale takoví v okolí nejsou. A abychom koupili útočníka, na to nemáme peníze,“ pokračoval.

Zítra čeká na Rýmařov velká zkouška. Utkání ve Slavičíně, na půdě předního týmu soutěže. Čtvrté kolo divizní soutěže o lecčems napoví. Tak například: zůstane Petr Kostelník na postu trenéra? „Uvidíme jak se k tomu postaví výbor. Je možné, že po dvou zápasech na hřištích soupeřů mohu být odvolaný, tak se k tomu stavím,“ řekl.

Rýmařov má nejvyšší čas vyrazit za prvním vítězstvím. Prozatimní dvě remízy a jedna porážka jej řadí na dno soutěže. Ve Slavičíně bude Kostelník navíc postrádat pilíř zadních řad Doseděla. „Spíše nám půjde o dobrý výsledek,“ uvedl rýmařovský kouč. „Herně nehrajeme špatně, moc tomu ale naději nedávám, Slavičín je navíc ve velké formě.“ dodal.

Jiří Stanovský, Jiří Gajdoš