Krnov hodlá bodovat

Tři body mají krnovští fotbalisté po dvou kolech krajského přeboru, což je řadí na prozatímní deváté místo v soutěžní tabulce. S padesátiprocentní úspěšností může být trenér Hudský spokojený. Po úvodní porážce v suverénních Jakubčovicích totiž na domácí půdě udolali Petříkovice. O víkendu se Krnovští budou snažit bodovou sbírku navýšit.

Svěřenci kouče Antonína Hudského pocestují v neděli na hřiště Moravanu Oldřišov, kde se od půl páté odpoledne postaví bojovně hrajícímu domácímu kolektivu. „Mužstvu věřím a spoléhat budeme na zodpovědný výkon všech řad a bojovnost, kterou celý tým prokázal v minulém domácím zápase,“ řekl kouč krnovského fotbalového mužstva Antonín Hudský. Oldřišovští fotbalisté jsou zatím na jedenáctém místě a před svými příznivci mají jediný cíl: získat první vítězství.

„Problémy má ještě s prstem brankář Toldi a asi ještě nezasáhne do hry Tomáš Hudský, který má po minulém zápase s Petřkovicemi šest stehů na obličeji,“ pokračoval krnovský kouč. Naopak naposledy na pozdim si zahraje v krnovském dresu Gřunděl, kterého čekají pracovní povinnosti mimo Krnov. Jinak Hudského svěřenci pocestují k důležitému zápasu v kompletní sestavě a s cílem uspět. „Budeme bojovat a věřím, že atmosféra, která momentálně i kolem fotbalu je, se na výkonu nepromítne a že uspějeme,“ zakončil krnovský kouč.

Avízo čeká boj o čelo: v neděli se Šumperkem

Vůbec poprvé v letošní sezoně se představí na domácí půdě fotbalisté Města Albrechtic. A premiéra to bude atraktivní. V neděli od půl páté odpoledne přivítají Šumperk. Nebude to standardní duel: oba kluby se utkají o čelo tabulky, v níž jsou zatím na vrcholu. Šumperk je nováček soutěže a úvod mu vyšel náramně, když dvakrát s přehledem zvítězil. Ještě lépe ale vstoupili do nové sezony hráči Albrechtic, kteří přivezli ze dvou utkání na hřištích soupeřů v Dolním Benešově a Porubě plný bodový zisk. Koneckonců o ofenzivní síle Avíza svědčí aktivní skóre sedmi vstřelených gólů.

V nedělním odpoledni se mají příznivci fotbalu na albrechtickém fotbalovém hřišti, kteří zavítají na zápas dvou vedoucích týmů tabulky divize, určitě nač těšit. „Chceme pokračovat ve vítězné euforii. Kluci hrají zatím výborně a věřím, že nám úvodní zápas před svými diváky v neděli vyjde a že vyhrajemem,“ dodal k blížícímu se nedělnímu utkání manažer Antonín Mura.

Trenéři Milan Procházka a Miroslav Vludyka budou mít pohromadě celý tým včetně dvou posil, Vaculíka a Henkla. Fotbalisté Šumperku po postupu posílili a určitě budou ve Městě Albrechticích kousat a neprodají kůži zadarmo. Již samotné postavení obou kolektivů je tou nejlepší pozvánkou na zápas, který startuje v 16:30.

Bruntál chce ze hřiště soupeře konečně výhru

Stále bez bodu jsou po minulém víkendu bruntálští fotbalisté. Slavoji se v krajském přeboru nedaří a dvě porážky jsou důkazem, že v letošní sezoně bude zřejmě bojovat pouze o záchranu. Navíc, v úvodních dvou kolech hráli svěřenci kouče Jedličky na domácí půdě.Oprvní bodový zisk tak musí usilovat v nedělním utkání na hřišti Lískovce. Jak Pusté Polomi, tak i Bohumínu podlehl Bruntál před vlastními příznivci těsně o jednu branku, ale na hře domácích byla znát nezkušenost poměrně mladého kolektivu.

„Víme, že to nebudeme mít jednoduché. Naším cílem bude letos záchrana,“ potvrzuje president klubu Pavel Kubeša. Nedělní soupeř Lískovec na tom není o moc lépe. Jediný bod ho řadí v tabulce o místo před Slavoj na třináctou pozici. Zápas tak bude mít náboj a jeho výsledek bude zajímavý pro další vývoj soutěže krajského přeboru. Utkání, které startuje v neděli od 16:30 hodin v Lískovci, by mělo přinést vyrovnaný fotbal. Kolektiv z Bruntálu určitě není bez naděje na dobrý výsledek. Ostatně Slavoj doposud prohrál vždy pouze o jedinou branku.

„Budeme bojovat o první body,“ zní z úst fotbalistů Slavoje, kteří budou spoléhat na zkušenost Pánka, Domitera a bojovnost mladého kádru.

Odčiní Krásné Loučky debakl?

Fotbalové soutěže jsou v plném proudu, přičemž o víkendu vstoupí nový ročník I.B třídy již do třetího kola. Šestice regionálních týmů bude bojovat o další body do tabulky.

V sobotu od 16:30 hodin nastoupí po debaklu ve Zlatníkách na vlastním hřišti Krásné Loučky proti Suchým Lazcům. Domácí mají co napravovat: v minulém kole prohráli vysoko 2:7 a nyní míří za vítězstvím. „Chceme napravit dojem ze Zlatníků, kde jsme totálně nezvládli druhý poločas,“ řekl kouč Krásných Louček. Zřejmě nastoupí v optimálním složení a určitě má šanci uspět.

Naopak výborné pozici na čele soutěžní tabulky se těší Jindřichov. Slezan bude pokračovat v soutěži utkáním před vlastními příznivci. V sobotu od půl páté přivítá Strahovice a ambice zní jasně. „Půjdeme za vítězstvím,“ zní z lavičky tradičně bojovného jindřichovského kolektivu.

Okresní derby se odehraje v Dolní Moravici. Tam se postaví domácímu kolektivu staronový účastník soutěže, TJ Úvalno. To zatím čeká na první body. Trenér Stanislav Dorňák ale věří v úspěch a na sobotní utkání od 16:30 hodin v Dolní Moravici svůj tým určitě nabudí. Flintu do žita ale nehází ani domácí kouč František Lipka, který má i letos kvalitní kádr fotbalistů. Zbylí dva zástupci regionu odehrají svá utkání v nedělním termínu.

Svěřenci Rostislava Lhoťana ze Sokola Chomýž cestují na hřiště Chlebičova. „Herně nehrajeme až tak špatně, ale zatím se nám nedaří především střelecky a nedokážeme prodat odvedený výkon. Věřím, že se to zlomí,“ řekl kouč Rostislav Lhoťan před zápasem v Chlebičově, který začne v neděli od 16:30 hodin. Domácí ale potřebují již zabodovat a hosté to nebudou mít vůbec snadné.

TJ Břidličná hraje také v neděli. Od 16:30 hodin se svěřenci Josefa Dorňáka představí v Komárově, kam pojedou pro výsledek. „Věřím, že navážeme na velmi dobrý druhý poločas se Stěbořicemi a v Komárově zabodujeme,“ řekl krátce trenér Břidličné. Tým bude kompletní a má velké ambice.

Fotbalový program na víkend.